Czerwone Ferrari - legendarny król wyścigu Daytona

Ferrari Daytona SP3 to jeden z najbardziej znanych i jednocześnie limitowanych samochodów marki. Prototyp zajął 1,2 i 3 miejsce w 24-godzinnym wyścigu Daytona w 1967 roku i uważany jest do dziś za  jeden z najbardziej wyjątkowych projektów marki, jaki kiedykolwiek powstał.

Reklama

I choć Ferrari prawdopodobnie nie zbuduje więcej niż 599 egzemplarzy modelu Daytona SP3, które trafiły już do domów najbogatszych i najbardziej lojalnych klientów marki, dzięki LEGO możemy mieć go na własność! 

Wersja stworzona przez LEGO być może ma jakieś 829 koni mechanicznych mniej, ale posiada ruchome tłoki! Miniatura tego czerwonego super samochodu w zestawie LEGO® Technic™ Ferrari Daytona SP3 jest także wyposażona w replikę ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów, zestaw drzwi motylkowych oraz przednią i tylną maskę, którą można dowolnie otwierać i zamykać.

- Ten model jest świadectwem dążenia do doskonałości, które leży u podstaw etosu Ferrari i Grupy LEGO. W projekcie nie pominięto żadnego szczegółu, a ja, jako osoba z wykształceniem inżynierskim, jestem zdumiony dbałością o szczegóły i precyzją wykonania modelu w tak małej skali. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy współpracować z Ferrari i pomóc fanom w spełnieniu ich marzeń o budowaniu legendy wokół tej wyścigowej doskonałości – mówi w oświadczeniu Niels B. Christiansen, dyrektor generalny grupy LEGO.

Nowy zestaw LEGO® Technic™ Ferrari Daytona SP3

Zestaw LEGO Ferrari Daytona SP3 składa się z 3778 części. Po złożeniu samochód ma prawie 60 cm długości, 24 cm szerokości i 14 cm wysokości. Oprócz wspomnianych wyżej działających części, model Ferrari Daytona SP3 posiada także elementy pokryte srebrnym lakierem. Po zdjęciu czarnego panelu dachu w środku widać parę niebieskich foteli.

- Obserwowanie, jak dwie różne szkoły projektowania połączyły siły na rzecz osiągnięcia wspólnego celu było bardzo ciekawe. Najbardziej imponująca okazała się dbałość o detale – mówi w oświadczeniu Carlo Palazzani, dyrektor ds. projektowania elementów zewnętrznych w samochodach sportowych firmy Ferrari.

Zestaw LEGO x Ferrari na Dzień Dziecka 

Zestaw LEGO Technic Ferrari Daytona SP3 będzie dostępny od 1 czerwca 2022 roku w sklepach LEGO (Dzień Dziecka!), a w pozostałych punktach sprzedaży pojawi się od 1 sierpnia 2022 w cenie 849,99. 

Ponadto Ferrari i Grupa LEGO umożliwiły wgląd za kulisy powstawania modelu w specjalnej książce, która zawiera wywiady z projektantami zestawu.