Apple 15 Max i 15 Max Pro wkrótce trafią do sklepów. Ile będą kosztować?

Apple zapowiedziało oficjalną premierę iPhone'a 15 Pro i 15 Pro Max, która odbędzie się już 22 września. Pisaliśmy o największych zmianach, jakie wprowadzono w smartfonach, natomiast warto też skupić się na tym, na co niektórzy już narzekają. Czyli na cenach.

Reklama

iPhone 15 Pro w Stanach Zjednoczonych kosztować będzie 999 dolarów. W naszym kraju wyceniono go na 5999 złotych, czyli taniej niż model z zeszłego roku. Za rozszerzony i większy model 15 Pro Max w USA zapłacić trzeba 1199 dolarów, co z kolei przekłada się na cenę 7199 złotych w Polsce.

Przedstawiciele serwisu Picodi.pl postanowili przygotować Index iPhone’a 2023, z którego dowiadujemy się, ile dni trzeba przepracować w poszczególnych krajach, żeby zarobić na nowy telefon od Apple. Badanie dotyczy wersji iPhone 15 Pro, a zatem tej tańszej.

Chcesz kupić iPhone'a 15 Pro? Ile dni musisz pracować, żeby na niego zarobić?

Jak podaje GUS, średnie wynagrodzenie w Polsce wynosi obecnie 7 481 zł brutto, czyli 5 249 zł na rękę. Wychodzi na to, że aby zarobić na zakup nowego iPhone’a 15 Pro, statystyczny Polak potrzebuje nieco ponad 23 dni roboczych. To wynik lepszy o prawie 4,5 dnia w porównaniu do zeszłego roku, ale badanie zakłada oczywiście, że wszystkie zarobione pieniądze wydamy na telefon, co jest raczej nierealne.

iPhone 15 Max i 15 Max Pro: tak prezentują się nowe flagowce Apple / Apple iPhone 15 Max i 15 Max Pro: tak prezentują się nowe flagowce Apple / Apple

Jak to wygląda w innych krajach na świecie? Najszybciej na nowy telefon z nadgryzionym jabłuszkiem zarobią mieszkańcy Szwajcarii (4,2 dnia roboczego), Stanów Zjednoczonych (5,3 dnia roboczego) oraz Australii (6,3 dnia roboczego). Na ostatnim miejscu znajduje się Turcja, w której trzeba przepracować prawie 124 dni, żeby zebrać na nowego iPhone’a.

Poniżej możecie zobaczyć sami, jak dokładnie wygląda lista, a wszystkim fanom telefonów Apple przypominamy, że przedsprzedaż najnowszych modeli rusza w piątek 15 września o godzinie 14:00.

Index iPhone'a 2023 / Picodi Index iPhone'a 2023 / Picodi