iPhone 15 Pro i 15 Pro Max: O tych zmianach fani Apple plotkowali od dawna!

Jabłkogłowi czekali na ten dzień od dawna. 12 września Apple zaprezentował najnowsze modele swojego flagowego smartfonu, czyli iPhone’a 15 Pro oraz większego 15 Pro Max. Poznaliśmy wszystkie nowinki, ceny telefonów oraz ich datę premiery.

Reklama

Na pierwszy rzut oka telefony różnią się od swoich poprzedników zaledwie minimalnie, choć na pewno wyróżnia je tytanowa obudowa. Pojawiły się jednak dwie ważne zmiany, o których użytkownicy marki plotkowali od kilku dni.

iPhone 15 Pro i 15 Pro Max: Tak prezentują sie nowe smartfony od Apple / Apple iPhone 15 Pro i 15 Pro Max: Tak prezentują sie nowe smartfony od Apple / Apple

Pierwsza z nich to zmiana portu ładowania, na upragnione od dawna USB-C. Ten ruch zakończy odwieczne pytania: "Ej, masz ładowarkę do iPhone’a?", bo przecież praktycznie każdy ma dziś w domu najbardziej uniwersalny kabel USB.

Ale to nie wszystko, bo w najnowszym modelu postanowiono zmienić także coś, z czym iPhony kojarzą się od 2007 roku.

Nowy iPhone: Fani zachwyceni pojawieniem się nowego przycisku

Najnowsze iPhony 15 Pro oraz 15 Pro Max nie posiadają słynnego bocznego suwaka służącego do wyciszenia dźwięku. Już od jakiegoś czasu fani "nadgryzionego jabłuszka" plotkowali na temat tajemniczego wielofunkcyjnego przycisku, który miał być absolutnym gamechangerem.

Faktycznie, według ogłoszeń Apple nowy guziczek pozwala użytkownikom na szybki dostęp do różnych funkcji oraz ustawień bez konieczności odblokowywania urządzenia lub przechodzenia do aplikacji. Co więcej, sami będziecie mogli skonfigurować, do jakich apek chcecie mieć dostęp po naciśnięciu go.

Przypomina to przycisk, który pojawił się już w Apple Watch Ultra. Umożliwiał on wtedy szybkie włączenie takich funkcji jak Latarka i Stoper.

Fani marki są podekscytowani i twierdzą, że to całkowicie zmieni sposób, w jaki korzystają ze swoich telefonów. I żeby nie było, dźwięk też będzie można z jego pomocą wyciszyć. Spokojnie.

iPhone 15 Pro i 15 Pro Max: Kiedy premiera? Ile kosztuje telefon?

Oczywiście to nie jedyne zmiany, jakie w swoich telefonach wprowadziło Apple. Zwłaszcza odświeżony został model Max, który dysponuje m.in. dużo lepszym aparatem fotograficznym. A jaka będzie cena nowych modeli?

iPhone 15 Pro kosztować będzie w USA 999 dolarów. W naszym kraju wyceniono go na 5999 złotych, czyli taniej niż model z zeszłego roku. Za rozszerzony model 15 Pro Max zapłacicie w Stanach 1199 dolarów, co z kolei przekłada się na cenę 7199 złotych w Polsce. To z kolei tyle samo, co poprzednik.

iPhony 15 Pro i 15 Pro Max / Apple iPhony 15 Pro i 15 Pro Max / Apple

Przedsprzedaż słynnych smartfonów rozpoczyna się w piątek 15 września o godzinie 14:00. Oficjalna sprzedaż urządzeń ruszy dokładnie 22 września 2023 roku.