Nów Księżyca we wrześniu 2023 - kiedy? 

Wrześniowy nów księżyca rozpocznie się 15 września 2023 roku o godzinie 3:39. Po raz kolejny nasz naturalny satelita wejdzie w koniunkcje ze Słońcem, pozostając dla nas niewidocznym. Wraz z nową fazą Księżyca, zakończy się burzliwy okres związany z retrogradacją Merkurego. Okres nowiu zwykle kojarzy nam się z nowymi możliwościami, startem i dobrym początkiem. Skrupulatna i zdyscyplinowana Panna dodatkowo wzmacnia tę aurę.

Reklama

 

Nowy Rok Numerologiczny 2024 - cyfra 8 

15 września 2023 na niebie obserwować możemy nie tylko nów Księżyca.  Tego samego dnia rozpoczyna się Nowy Rok Numerologiczny, który wyznaczany jest właśnie przez wrześniowy nów Księżyca. Tego więc dnia żegnamy rok 2023 z liczbą dominującą 7, a witamy rok 2024, któremu przyświeca numerologiczna 8. 

Ósemka to jedna z najsilniejszych cyfr w numerologii. Energia, odwaga, determinacja czy wytrwałość - to dominujące jej cechy. Ósemka jednak to również egoizm, perfekcjonizm, a czasem też fanatyzm. Zatem, czego możemy się spodziewać po nowym roku 2024? To rok energii, pracowitości, dążenia do ustalonych wcześniej celów i wielu sukcesów. Ważne jest jednak to, by w realizacji swoich marzeń i planów nie zagubić się i do wszystkiego podchodzić z odpowiednim spokojem i dystansem. 

Nów Księżyca we wrześniu 2023 w znaku Panny - nowy początek 

Panna to znak ziemi, znany ze swojego pragmatyzmu i logicznego podejścia do życia. Osoby spod znaku Panny uwielbiają zarządzać swoim czasem. Ziemski wpływ znaku w połączeniu z energią generowaną przez Merkurego może pobudzić Twoją kreatywność. Dodatkowo nów Księżyca to dobry czas, by otworzyć nowy rozdział i zacząć planować.

Nów Księżyca w Pannie może skupiać naszą uwagę na zdrowiu, porządkowaniu przestrzeni wokół i w sobie oraz doskonaleniu naszych umiejętności. Zdaje się, że gwiazdy w końcu działają na naszą korzyść.

Wrześniowy nów Księżyca w Pannie sprzyja planowaniu i pobudza kreatywność / Unsplash Wrześniowy nów Księżyca w Pannie sprzyja planowaniu i pobudza kreatywność / Unsplash

 

Nów Księżyca - jak wykorzystać energię? 

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać energię nadchodzącego nowiu Księżyca w znaku Panny, podejdź do wszystkiego praktycznie i strategicznie. Najpierw ustal priorytety, zastanów się, jakie nawyki, sytuacje, a może nawet ludzie, którzy Cię otaczają, mają na Ciebie negatywny wpływ. Zacznij wdrażać zmiany. Uporządkuj również swoje marzenia i pragnienia. Czy na pewno wszystko, do czego dążysz jest Ci potrzebne. Pomyśl o ludziach, którzy dmuchają w Twoje skrzydła i zastanów się, jak podtrzymać z nimi relacje. 

Warto dodać, że Panna jest znakiem obserwacyjnym, widzi potencjał we wszystkim i we wszystkich ludziach. To doskonały omen na nadchodzący czas.

Nów Księżyca we wrześniu 2023: Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku 

Baran (21 marca - 19 kwietnia): Skup się na swoich celach zawodowych. To czas, aby przemyśleć swoje plany i działać zdecydowanie.

Byk (20 kwietnia - 20 maja): Wrześniowy Nów Księżyca zachęca do dbałości o zdrowie. Rozważ zmiany w diecie i regularną aktywność fizyczną.

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca): To doskonały moment na rozwijanie kreatywności. Znajdź nowe sposoby wyrażania siebie.

Rak (21 czerwca - 22 lipca): Skup się na rodzinie i domu. Może to być czas na przemeblowanie lub odnowienie przestrzeni.

Lew (23 lipca - 22 sierpnia): Nów Księżyca we wrześniu 2023 skupia się na komunikacji. To doskonały czas na wyrażenie swoich myśli i uczuć.

Panna (23 sierpnia - 22 września): Ten wrześniowy nów jest dla ciebie! Skoncentruj się na swoim rozwoju osobistym i organizacji życia.

Waga (23 września - 22 października): Skup się na finansach i planowaniu budżetu. To czas na oszczędzanie i inwestowanie.

Skorpion (23 października - 21 listopada): To doskonały moment na introspekcję i pracę nad emocjonalnym rozwojem.

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia): Nów Księżyca we wrześniu 2023 skupia się na grupowych działaniach. Możesz być inspiracją dla innych.

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia): Skup się na swoich celach zawodowych. To czas, aby dążyć do awansu.

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego): To doskonały moment na budowanie relacji i działanie na rzecz innych.

Ryby (19 lutego - 20 marca): Nów Księżyca w Pannie skupia się na zdrowiu psychicznym i emocjonalnym. Zadbaj o siebie.