Miłośnicy astrologii powinni zapisać sobie najbliższy nów Księżyca w kalendarzu. Nasz naturalny satelita znajdzie się bowiem w obszarze oddziaływania znaku Lwa. 

Reklama

To dobry czas, by pochylić się nad "wewnętrznym dzieckiem", podążać za pasjami i powrócić do zaniechanych, kreatywnych projektów. To również czas na reset i rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Kiedy na niebie pojawi się sierpniowy nów Ksieżyca? Już od 16 sierpnia 2023. 

 

Księżyc w nowiu w znaku Lwa - horoskop na sierpień 2023 

Według astrologów, wejście Księżyca w znak Lwa wleje w nas nowe siły, byśmy mogli odkrywać siebie, szukać starych lub nowych pasji, poznawać swoje wnętrze. 

Ludzie w tym okresie będą mieć możliwość wyrażania siebie jeszcze bardziej niż dotychczas. To też dobry czas na rozpoczęcie lub odgrzebanie starych, kreatywnych pomysłów.

Astrologowie twierdzą również, że w najbliższych dniach okażemy się bardziej towarzyscy, a to za sprawą planety Wenus, która jest w retrogradacji. Konfiguracja ta zapewni nam wgląd w najgłębsze pokłady "ja", zrozumienie naszych potrzeb i stawianie siebie na pierwszym miejscu.

 

Nów Księżyca w sierpniu 2023: Które znaki zodiaku będą najbardziej odczują moc? 

Największą siłę sierpniowego nowiu odczują Lwy, które poczują się bardziej autentyczne, ale będą miały też chwilę refleksji nad tym, kim są i czego potrzebują.

Koziorożce natomiast będą musiały nieco odpuścić. Jeśli pozwolą na to, by życie toczyło się własnym rytmem, wszystko zacznie im się układać.

W życiu Byków zmienią się role. Osoby urodzone pod tym znakiem będą musiały przystosować się do nowych realiów i nowych zadań, które zostaną przed nimi postawione. Możliwe, że odkryją zupełnie nową ścieżkę w swoim życiu. Wszelkie zmiany będą łączyć się z tym, że Byki będą w centrum uwagi.

Dla osób spod znaku Skorpiona będzie to okres rozgłosu. To czas wychodzenia ze strefy komfortu i rezygnacji z części prywatności. 

Ostatnim znakiem, który najsilniej odczuje wpływ nowiu Księżyca, jest Wodnik. Dla tych osób relacje z najbliższą osobą okażą się priorytetem. Wodniki zmienią swoje zachowanie, powinny postawić na szczerość i wyznanie tego, co czują do drugiej osoby. W efekcie działanie to wyciągnie Wodnika z utartych schematów i pomoże skierować życie na właściwą ścieżkę.