Nów Księżyca w sierpniu 2022 - kiedy? 

Sierpniowe fazy Księżyca przynoszą nam szereg skrajnych emocji i zmian. Mimo wszystko w końcu nadszedł czas na „uziemienie”. Przed nami nów Księżyca w Pannie – w jaki sposób przygotować się na wielki powrót do codzienności?

Reklama

Najbliższy nów Księżyca w Pannie pojawi się na niebie 27 sierpnia o godzinie 10:17. Jak zapowiadają astrolodzy, zjawisko może okazać się pomocne podczas naszych wielkich pożegnań z wakacjami, ponieważ symbolizuje spokój, sumienność i praktyczne podejście do życia.

Ten świetlisty podmuch energii zodiaku Panny zainspiruje nas do przyjęcia nowych, zdrowych nawyków w codziennej pracy i uregulowania praktycznych aspektów dotychczasowych planów.

 

Sierpniowy Księżyca w nowiu - horoskop 

Okazuje się jednak, że ta księżycowa chwila nie będzie pozbawiona wyzwań. Sierpniowy Księżyc w nowiu zrówna się z wojowniczą planetą Mars, która przetestuje naszą cierpliwość i zmusi do większej kontroli nad impulsywnością, gniewem czy frustracją.

Jak zatem przygotować się na wielki test? Oto horoskop dla wszystkich znaków zodiaku na sierpniowy nów Księżyca!

Baran

Dla osób urodzonych pod znakiem Barana nów księżyca jawi się jako doskonały czas na to, aby tchnąć nową energię w aspekty zdrowotne — niezależnie od tego, czy oznacza to ustalenie silniejszych granic między pracą a życiem, czy też częstsze wizyty kontrolne w gabinetach lekarskich.

W czasie nowiu postaraj się skupić całą swoją uwagę tylko i wyłącznie na sobie. Im wcześniej zadbasz o swoje zdrowie, tym łatwiej będzie ci wejść w powakacyjną codzienność z nową energią.

Byk

Podczas sierpniowego nowiu osoby urodzone pod znakiem Byka będą czuły się jak ryba w wodzie. Nów w królestwie innego znaku ziemi podkreśli ich pragmatyczną stronę osobowości i zmotywuje do działania.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz zrobić czegoś, co rozbudzi twoją pasję! Radość, romans i inspiracja wcale nie muszą wiązać się ze spontanicznością. Czasami najpiękniejsze emocje przychodzą wtedy, gdy czujesz stabilność.

 

Bliźnięta

Bliźnięta z natury są dosyć zwariowane, a pragmatyzm jest dla nich jak wielka tajemnica, której nie da się odkryć ot, tak. Nów przechodzący pod znakiem Panny może być zatem sporym wyzwaniem, ale wystarczy skupić się na metodzie małych kroczków.

Zacznij od uporządkowania swojej przestrzeni życiowej i stwórz swoje własne, domowe sanktuarium wolne od bałaganu. Dzięki temu rozjaśnisz swoje myśli i zmotywujesz się do ogarnięcia spraw, z którymi już od dawna zwlekasz – jak mawiały nasze babcie: „Porządek w domu to porządek w życiu”!

Rak

Osoby urodzone pod znakiem Raka czeka wielki test relacji. Sierpniowy nów Księżyca stwarza wiele możliwości do nawiązania kontaktu z nowymi ludźmi, którzy mogą zmienić dotychczasową perspektywę postrzegania świata.

Staraj się jednak nie angażować zbyt mocno w nowe znajomości – nieoczekiwane zmiany w sercu mogą nieźle namieszać. Miej otwarty umysł i skup się na pozostaniu biernym obserwatorem.

Lew

Sezon urodzinowy Lwa oficjalnie dobiega końca. Nadchodzi czas na to, by oderwać się od wakacyjnego szaleństwa i skupić całą swoją uwagę na finansach. Uporządkowanie pieniędzy okaże się niezbędne – zwłaszcza że urodzinowy szał był dobrym momentem na to, by o tym nie myśleć.

Opanuj swoje wydatki i przeanalizuj nawyki finansowe. Stwórz budżet, który pozostawia miejsce na nieprzewidziane wydatki i luksusowe przyjemności.

 

Panna

Osoby urodzone pod znakiem Panny będą miały swoje pięć minut w towarzystwie. Koniec wakacji zainspiruje wiele osób do przyjęcia ich pragmatycznego i ułożonego podejścia do życia, który charakteryzuje ten znak zodiaku. Ta cecha stanie się więc inspirującą ikoną dla innych. 

Poza tym właśnie rozpoczyna się wielki sezon urodzinowy Panny! Wszechświat stwarza ci idealną przestrzeń do osiągania zamierzonych celów. Dopracuj swoje plany i nie bój się wchodzić na głęboką wodę – bez ryzyka nie ma zabawy.

Waga

Sierpniowy nów Księżyca przyniesie wszystkim Wagom odrobinę zdrowej samotności. To doskonały czas na wsłuchanie się w salwę swoich wewnętrznych potrzeb i pragnień.

Wycisz swój umysł i zrób trochę miejsca na odkrywanie swojego wnętrza. Czasami chwile samotności prowadzą do niesamowitych wniosków, które mogą obrócić twoje życie do góry nogami. Pamiętaj, że tylko zmiany są w stanie zadbać o twój nieustanny rozwój.

Skorpion

Osoby urodzone pod znakiem Skorpiona muszą przygotować się natomiast na zupełne przeciwieństwo. Nów księżyca stanie się inspiracją wobec myślenia poza własnymi potrzebami i pragnieniami.

Skup się na osobach, które są ci bliskie i zastanów się, co możesz dla nich zrobić, aby czuły się ważne. Twoje zainteresowanie będzie symbolem mocnego fundamentu relacji, która z pewnością okaże się niezbędna także w twoim życiu.

Strzelec

Nów Księżyca skupi się na życiu zawodowym Strzelców. Pojawi się wiele nowych możliwości, które będą pierwszym krokiem dla zdobycia wymarzonego szczytu kariery. Nie oznacza to jednak, że ten czas będzie prosty i przyjemny.

Postaraj się oprzeć pokusie podejmowania radykalnych decyzji i nie rozpoczynaj niczego nowego na zasadzie impulsu. To idealna chwila na planowanie kolejnych ruchów, a nie ich wykonywanie.

 

Koziorożec

Sierpniowy nów zaprasza wszystkich Koziorożców do spełniania marzeń. Osoby urodzone pod znakiem ziemi z natury są dosyć pragmatyczne i zachowawcze, ale czas powiedzieć temu basta.

Pozwól sobie na spontaniczność. Istnieją sposoby na podejmowanie ekscytujących i poszerzających umysł przedsięwzięć bez lekkomyślności. Powiedz „tak” przygodzie i choć raz w życiu po prostu daj się ponieść.

Wodnik

Osoby urodzone pod znakiem Wodnika będą musiały uporządkować co nieco swoje życie. Nów stanie się motywacją do walki o siebie i swoje pragnienia, bo choć czasami bywa to trudne, odmowa wobec próśb innych ludzi daje życiową wolność.

Zacznij koncentrować się na tworzeniu zdrowych zachowań i struktur, które pomogą ci podnieść pewność siebie. Twoje osobiste granice wymagają dopracowania.

Ryby

Sierpniowy nów zapowiada trudny czas dla osób urodzonych pod znakiem Ryby. Niektóre relacje już od jakiegoś czasu wydają się niewłaściwe. Koniec wakacji staje się idealnym momentem na to, by się z tym zmierzyć.

Spójrz na swoje relacje trzeźwym wzrokiem. Skup się na tym, co w nich rzeczywiście tkwi, nie na tym, co chcesz w nich zobaczyć. Jeśli prawda okaże się okrutna, będziesz wiedział, co robić dalej.