Kiedy nów Księżyca w maju 2023? 

Nów Księżyca w Byku rozpocznie się już 19 maja 2023. Nasz naturalny satelita najlepiej czuje się właśnie w tym znaku. Nic dziwnego, stała natura Byka ma uziemiający wpływ na naszą najbardziej zmienną i nastrojową planetę.

Reklama

Komfort Księżyca w tym Zodiaku wynika z faktu, że tym znakiem rządzi Wenus, która doskonale dogaduje się z Księżycem. Przy niej nasz satelita może łatwiej promieniować swoim światłem, co dla nas oznacza większą klarowność emocjonalną, łagodność i miłość.

 

Nów Księżyca w maju 2023 w znaku Byka - horoskop: bogactwo, szczęście, miłość

16 maja 2023 roku nastąpiła istotna zmiana w kosmosie, która potrwa aż do wiosny 2024 roku. Jowisz opuścił Barana i wkroczył w fazę Byka. Jowisz sprawia, że ​​​​wszystko jest większe i zadba o najważniejsze obszary naszego życia. Symbolizuje pieniądze, obfitość, płodność i poczucie własnej wartości.

W tym tranzycie powinniśmy czuć się wyjątkowo pobłażliwymi i emocjonalnie hojni wobec partnerów i przyjaciół. Wenus będzie nas w tym wspierać, ponieważ tworzy pomocny sekstyl (pomyślny aspekt 60 stopni) dla obu planet.

Po trudnym i niesprzyjającym nam czasie retrogradacji Merkurego, kosmos znów zacznie z nami współpracować. Nów, w przeciwieństwie do pełni księżyca, która zwiastują uroczystości i kulminacje, należy traktować w kategoriach intencjonalności. Ta faza nie służy do osiągania celów poprzez działanie, ale do ich wyznaczania.

Byk odnosi się do dóbr materialnych, jedzenia, pieniędzy, wartości i rzeczy ziemskich (a nie duchowych). W związku z tym powinniśmy ustawiać swoje intencje wokół pieniędzy, bogactwa, zysków finansowych, bezpieczeństwa, luksusu. 

Pamiętajmy jednak, że tuż obok pojawia się Jowisz. Tak więc nasze intencje powinny dotyczyć zwiększania poczucia własnej wartości poprzez świadomość, że jesteśmy tego warci.