Księżyc w nowiu czerwiec 2022 – kiedy nadejdzie?

Nadeszło lato, a wraz z nim nowe początki. Znaki zodiaku już przygotowują się na wielki nów Księżyca w Raku, który wkrótce może nieźle namieszać w naszym życiu. 

Reklama

Księżyc w nowiu pojawi się na niebie już 29 czerwca o godzinie 04:53. Tym razem ukaże się pod znakiem Raka, który skupi całą naszą uwagę na sprawach rodzinnych i osobistych. Zdaniem astrologów to doskonały czas na to, aby zająć się swoim krajobrazem emocjonalnym i rozwojem wewnętrznym.

Nów Księżyca w Raku 2022

Rak jest uważany za kardynalny znak wodny - to inicjator zodiaku, dlatego zdaniem astrologów nów w Raku jawi się także jako doskonała okazja do praktykowania manifestacji.

Ponadto czerwcowy nów utworzy kwadrat z Jowiszem, planetą szczęścia, możliwości i mądrości. Wpływ Jowisza nada lunacji ekspansywny i optymistyczny charakter.

Czego potrzebujesz, aby czuć się bezpiecznie? Co możesz zmienić w swojej codzienności, aby zadbać o siebie tak, jak na to zasługujesz? Podczas nowiu w Raku Słońce i Księżyc pomogą nam przede wszystkim zaopiekować się samym sobą. 

 

29 czerwca 2022 - Nów Księżyca w Raku - horoskop 

BARAN

Sprawy związane z rodziną lub sytuacją życiową zajmują centralne miejsce w życiu Barana. Czerwcowy nów Księżyca sygnalizuje nowy początek, a połączenie Jowisza może dodać pewności siebie, by przygotować się na nadchodzące zmiany. Być może wprowadzasz się do kogoś wyjątkowego, rozpoczniesz remont domu lub odważysz się na otwarcie zupełnie nowego rozdziału z drugą połówką?

BYK

Byku, jeśli istnieje kurs, na który chcesz się zapisać lub umiejętność, którą chcesz udoskonalić, nadszedł czas, aby się tym zająć. Nów przygotuje cię na mentalną metamorfozę, która będzie wymagała kreatywności. Co prawda Jowisz jest planetą optymistyczną, ale uwrażliwia wszystko, czego dotknie. Uważaj zatem, aby nie dać się zbytnio wciągnąć w autodestrukcyjne schematy myślenia.

BLIŹNIĘTA

Nów księżyca w czerwcu 2022 niesie ze sobą potencjał nowego źródła dochodu lub wsparcia finansowego. Może to sygnalizować rozpoczęcie nowej pracy lub pojawienie się opcji skorzystania z nowej formy dodatkowego zarobku. To wszystko sygnalizuje również rozpoczęcie okresu, w którym powinieneś pogłębić własną niezależność. 

RAK

Gdy Księżyc w nowiu przejdzie przez znak Raka, nadejdzie czas na to, by skupić się na sobie. To Twoja osobista kosmiczna metamorfoza — sam decydujesz, jak będzie wyglądała Twoja przyszłość. Optymizm Jupitera może sugerować, że dzięki pewnym osiągnięciom zawodowym doświadczysz prawdziwego katharsis. Czas na wielkie świętowanie! 

LEW

Nadszedł czas, aby nadać priorytet temu, w jaki sposób dbasz o siebie emocjonalnie, duchowo i psychicznie. Zdaniem astrologów czerwcowy nów doda Ci odwagi do włączenia praktyk duchowych do swojego codziennego życia. To natomiast będzie oznaczało, że w końcu nauczysz się polegać na swoim własnym systemie wartości. 

PANNA

Czerwcowy Księżyc w nowiu przejdzie przez Twój dom ambicji, nadziei, marzeń i kręgu towarzyskiego. Być może stanie się początkiem obiecującej przyjaźni lub pierwszy krok do spełnienia marzeń? Zaangażowanie Jupitera przypomni Ci, że otaczasz się ludźmi gotowymi na to, by wesprzeć Twój plan na życie. Nie bój się prosić o pomoc lub radę — możesz otrzymać mnóstwo cennych wskazówek.

WAGA

Twoja kariera nabiera rozpędu, a teraz masz szansę na jeszcze większe przyspieszenie. Jeśli dotąd nadmiernie przejmowałeś się tym, co myślą inni ludzie, czas z tym skończyć. Najważniejsze jest to, jak Ty o sobie myślisz i za co jesteś sobie wdzięczny. To nowe doświadczenie otworzy kolejne drzwi w Twoim życiu zawodowym, stając się kamieniem milowym we wszystkich aspektach życia. 

SKORPION

Podróże, edukacja i duchowość – te trzy filary będą głównymi tematami najbliższych dni. Już od jakiegoś czasu pragniesz rozwijać swój umysł — zatem działaj w tym kierunku poprzez podróże, przyswajanie informacji czy pogłębianie praktyk duchowych. Jeśli boisz się zaniedbywania codziennych obowiązków, zapomnij o tym. Każdy z nas ma lepsze i gorsze chwile, a Ty potrzebujesz przełomu, który wymaga poświęcenia. Nów Księżyca to doskonały czas na wielkie zmiany! 

STRZELEC

W ostatnim czasie dużo myślisz na temat intymności, wrażliwości i wsparcia ze strony najbliższych. Ten rodzaj energii może objawiać się pogłębianiem więzi z ukochaną osobą, przyjaciółmi lub rodziną – albo z wszystkimi naraz. W czasie nowiu nauczysz się dzielić z nimi  swoją radością, smutkiem, obawami i marzeniami, a Jowisz przypomni Ci, że dawanie od siebie to transakcja wiązana. Jeśli Ty coś dajesz, powinieneś również coś otrzymać.

KOZIOROŻEC

Księżyc w nowiu pobudza energię w twoim domu relacji. Poczujesz się bardziej niezdecydowany w odniesieniu do swoich najbliższych i związku. To jedyny taki czas w roku, który jasno zasygnalizuje nowy początek romantycznych związków, więc jeśli już od jakiegoś czasu marzysz o rozpoczęciu kolejnego etapu życia, zaryzykuj.

WODNIK

Czerwcowy nów zasygnalizuje bardzo pracowity okres w Twoim życiu. Nie będzie zatem lepszego czasu na to, aby przemyśleć swój harmonogram pracy i wprowadzić odpowiednią równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Czy czujesz się gotowy na włączenie zdrowszych nawyków do swojej rutyny?

RYBY

Jesteś gotowy, aby rozpocząć nowy rozdział? Księżyc w nowiu dotknie Twojego hobby, pasji, romansu, płodności czy szeroko rozumianej zabawy. Stworzy również doskonały czas na wsparcie wszystkich inwestycji twórczych i działań, które po prostu przynoszą Ci spełnienie i przyjemność. Uwolnienie się od złego uruchomią w Tobie tzw. wewnętrzne dziecko, a wraz z nim wiele radości.