Najwyżej położony basen na świecie powstał w Chinach. Ultra luksus i nieziemskie widoki na miasto!

Najwyżej położony basen na świecie nie znajduje się Dubaju, ani Singapurze, ale w chińskim Nanning! Basen wybudowano 400 metrów nad ziemią w jednym z najbardziej znanych wieżowców na świecie.
Chiny: Najwyżej położony basen na świecie
Chiny uwielbiają rekordy! Po głośnej budowie basenu na 57. piętrze wieżowca Marina Bay Sands w Singapurze, chińskie miasto Nanning przedstawia najwyżej położony odkryty basen na świecie, który przebija dotychczasowego lidera o prawie 20 pięter!

Basen w Nanning znajduje się na 71. piętrze wieżowca Guangxi China Resources Tower, 402 metrów nad ziemią. Co oznacza, że jest to najwyżej położony i najbardziej luksusowy basen na świecie.
Nie jest to oczywiście żaden przypadek. Guangxi China Resources Tower to nie tylko biura do wynajęcia i apartamenty, ale też luksusowy hotel Shangri-La Nanning z ekstrawaganckim designem, najwyższą jakością usług oraz misją, by odzwierciedlać „rosnący dobrobyt miasta”.
- Fasetowa i fragmentaryczna geometria wieży zapewnia wiele powierzchni, na których może odbijać się światło tropikalnego nieba. W ten sposób charakter wieży zmienia się w ciągu dnia, odzwierciedlając nastrój miasta. Poziome osłony przeciwsłoneczne delikatnie rozpościerają się po fasadzie, tworząc spójną fakturę i osłaniając sięgające od podłogi do sufitu przeszklone wnętrza budynku. Ta prosta przejrzystość fasady zapewnia spójną czytelność jej kanciastej geometrii i tworzy śmiały kontrast zarówno z bujną roślinnością regionu, jak i otaczającą mieszanką stylów architektonicznych - mówi w oświadczeniu prasowym James Zheng, dyrektor generalny GP, firmy odpowiedzianej za projekt Guangxi China Resources Tower.
Polecamy
Wieżowiec Guangxi China Resources Tower – symbol dobrobytu Chin
Zwężająca się forma Guangxi China Resources Tower przedstawia wyraźne rozgraniczenie między programem biurowym, który znajduje się na niższych piętrach, a udogodnieniami hotelu znajdującego się na najwyższych. Charakter owego przejścia jest dodatkowo zdefiniowany przez czteropiętrowe podium u podstawy.
Według Jamesa Zhenga największym atutem wieżowca jest jednak staranny dobór materiałów, który pomaga uwierzyć w długowieczność budynku i staje się pretekstem do uzyskania certyfikatu LEED Gold, który „wzmacnia zaangażowanie w odpowiedzialność za środowisko”.
- Rosnący dobrobyt miasta - basen Guangxi China Resources Tower jest jego symbolem, który ustanawia światowej klasy standardy jakości, odpowiedzialności i wyjątkowości uważanych przez nasz kraj za kluczowe czynniki rozwoju– dodaje James Zheng.
Budowa Guangxi China Resources Tower rozpoczęła się w 2014 roku i została zakończona w listopadzie 2020 roku.
Warto również dodać, że w ostatnich latach Chiny zasłynęły z budowy najbardziej zakręconego drapacza chmur na świecie, a w planach Chiny mają budowę m.in. największego na świecie częściowo podziemnego stadionu Quzhou, który może pomieścić 30 tys. osób.
Polecamy
Popularne
- 1 Pełnia Księżyca w lutym 2023 otworzy nas na miłość. Księżycowy horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
- 2 Zielona kometa 2023 właśnie mija Ziemię. Taka okazja trafia się raz na 50 tysięcy lat!
- 3 Najdroższa aukcja WOŚP 2023: Weekend z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską pobił kolejny rekord
- 4 Oto nowy najdroższy samochód we wszechświecie! "Motoryzacyjny jednorożec" został sprzedany za prawie 10 mln euro
- 5 Niebezpieczne związki w kosmetykach. Eksperci chcą zbadać 24 substancje, a zaczną od kremów z filtrem UV
Zajrzyj na nasz inspirujący profil na Instagramie
Najnowsze

Bill Gates walczy o planetę, podróżując prywatnym samolotem. I nie uważa tego za hipokryzję

Skoda, Audi czy Mini Morris - jakimi markami aut jeżdżą najmądrzejsi kierowcy? Ciekawe wyniki badań

Królowa Śniegu wróciła do Polski. Ta polska wieś hitem internetu. "Zaspy jak za starych dobrych czasów"

Figurki z Kinder Niespodzianki na celowniku kolekcjonerów. Niektóre mogą być warte fortunę!
