Restauracje TikTok 

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło wam się przeglądnąć stories na TikToku, z pewnością napotkaliście na smakowicie wyglądające dania i desery, które często przygotowywane są w bardzo prosty i niekonwencjonalny sposób.

Reklama

Twórcy słynnej aplikacji postanowili wykorzystać potencjał kulinarnych pomysłów swoich użytkowników. Już wkrótce w Stanach Zjednoczonych powstanie 300 restauracji TikTok, stworzonych we współpracy z grupą Virtual Dining Concepts. Docelowo pod koniec 2022 roku w USA ma pojawić się ich nawet tysiąc.

Początkowo restauracje TikTok pojawią się jedynie w Stanach Zjednoczonych. Czy kiedykolwiek trafią do Europy? Nie podano w tej sprawie żadnych oficjalnych informacji. Póki co wiadomo jedynie, że każdy lokal ma działać na zasadzie dark kitchens, co oznacza, że dania będą zamawiane za pomocą aplikacji.

A zatem – które z nich pojawią się w menu?

Najlepsze przepisy z  TikTok'a

Oprócz makaronu z pieczonymi pomidorkami i fetą w menu restauracji TikTok znajdziemy także smash burgery, chipsy ze smażonego makaronu czy żeberka w kukurydzy.

Trendy jednak – jak na trendy przystało – nigdy nie są „na stałe”. Przewidzieli to także twórcy. Okazuje się, że dostępne dania będą aktualne jedynie przez trzy miesiące, a następnie zastąpią je nowości kulinarne opublikowane przez użytkowników aplikacji.

Przepisy na TikToku - restauracje / materiały prasowe Przepisy na TikToku - restauracje / materiały prasowe

TikTok promuje talenty kulinarne swoich użytkowników

Viralowe dania z TikToka? Jesteśmy na tak. Pozostało jednak pytanie, które wielu osobom wciąż nie daje spokoju – co z zapłatą dla autorów tiktokowych przepisów?

Jak się okazuje, inicjatywa TikToka nie jest jedynie sposobem na powiększenie prestiżu marki. Autorzy hitowych przepisów otrzymywać będą odpowiednie honorarium.

Twórcy słynnej aplikacji chcą w ten sposób przyczynić się do promowania nieznanych dotąd talentów kulinarnych