Serwis Consumer Reports, zbierający opinie konsumenckie na temat różnych produktów na rynku, opublikował nowy raport, który rzuca nowe światło na awaryjność i niezawodność pięciu najpopularniejszych aut w segmencie premium w 2022 r. Oto samochody, na które szczególnie należy uważać.

Reklama

Najbardziej awaryjne auta 2022: Cadillac CT5

Cadillac CT5, fot. Shutterstock Cadillac CT5, fot. Shutterstock

Cadillac CT5 to jeden z najpopularniejszych samochodów luksusowych w Stanach Zjednoczonych.

I choć z reguły konsumenci chwalą sobie dynamikę jazdy i jakość prowadzenia auta, to jednocześnie – jak zaznaczają autorzy raportu – jednostka napędowa CT5 „pozostawia sporo do życzenia”. Analitycy Consumer Report wskazują także na niski wynik „przewidywanej satysfakcji” posiadacza tego modelu Cadillaca.

Najbardziej awaryjne auta 2022: Volvo S60

Pojawienie się Volvo na tej liście jest dość zaskakujące, ponieważ szwedzkie auta słyną z niezawodności. Tymczasem według Consumer Report na model S60 z 2022 r. uskarża się wielu klientów, którzy zdecydowali się na jego zakup. Głównym zastrzeżeniem były systemy bezpieczeństwa dla dzieci.

Najbardziej awaryjne auta 2022: Alfa Romeo Giulia

Stereotypowo Alfa Romeo jest na przeciwnym do Volvo spektrum awaryjności – i w przypadku modelu Giulia z 2022 r. stereotyp ten się potwierdza.

Jak zauważają autorzy raportu „ogólna wyniki Giulii wydają się dużo poniżej niezwykle wysokiego poziomu wyznaczanego przez samochody takie jak BMW serii 3 i Audi A4”.

W związku z tym Giulia uzyskała bardzo niski wynik pod względem przewidywanej niezawodności, choć auto chwalone jest za doskonałe osiągi i prowadzenie.

Najbardziej awaryjne auta 2022: Maserati Ghibli

Spośród wszystkich luksusowych samochodów średniej wielkości Maserati Ghibli z 2022 r zostało ocenione najniżej pod względem niezawodności. Częściowo może to wynikać z faktu, że konstrukcja Ghibli opiera się na starszych częściach z Chryslera 300 i Mercedesa Klasy E.

Dodatkowo są jeszcze mniejsze części wspólne elementy konstrukcyjne ze starym Dodge’em Dartem. Nic więc dziwnego, że sam producent nazywa Ghibli „budżetowym” Maserati.

Najbardziej awaryjne auta 2022: Tesla Model S

Tesla Model S, fot. Shutterstock Tesla Model S, fot. Shutterstock

Eksperci Consumer Reports uznali Teslę Model S z 2022 r. jako najbardziej awaryjny ultraluksusowy sedan. Auto produkowane przez firmę Elona Muska otrzymało niskie noty głównie ze względu na wiele reklamacji oraz nieergonomiczną kierownicę, która wymaga od użytkowników „poważnych kompromisów w kwestiach użyteczności, zwrotności i komfortu”.