Nów Księżyca w styczniu 2023 – kiedy nadejdzie?

Po bardzo emocjonalnej pełni Wilczego Księżyca nadchodzi spokojniejszy, ale również intrygujący nów w znaku Wodnika. Stojący w zupełnej sprzeczności z poprzednią faza Srebrnego Globu zmotywuje nas do bardziej pragmatycznego podejścia do codzienności. 

Reklama

Nów Księżyca w Wodniku pojawi się na niebie już 21 stycznia 2023 o godzinie 21:55. Sobotni wieczór będzie dla nas zatem ogromnym wyzwaniem, któremu niełatwo sprostać – szczególnie jeśli na co dzień uważamy się za ogromnych wrażliwców.

Aby jednak nie dać się zwodniczej energii Wodnika, zastosujcie się do kilku porad, które zawarliśmy w naszym horoskopie dla wszystkich znaków zodiaku na nów Księżyca w styczniu 2023!

 

Horoskop na styczniowy nów Księżyca 2023: Baran

Księżyc w Nowiu przejdzie przez Twój dom długoterminowych życzeń. Nie oznacza to jednak, że sukcesy zaczną rosnąć na drzewach. Będziesz musiał wykazać się ogromnym zdeterminowaniem i odwagą, ale intuicja podpowie Ci, w którą stronę ruszać. Zaufaj swoim przeczuciom.

Horoskop na styczniowy nów Księżyca 2023: Byk

Nadszedł decydujący czas dla Twojej kariery. Gdy Księżyc zacznie harmonizować się z Wodnikiem, możesz poczuć ogromny przypływ wiedzy i doświadczeń, których nie potrafiłeś dotychczas wykorzystać. Nie bój się sięgać po nie w chwilach, kiedy nie masz pojęcia, co robić dalej. Nic nie dzieje się bez przyczyny, przypływ oświecenia może uratować Twoje dobre imię.

Horoskop na styczniowy nów Księżyca 2023: Bliźnięta

Nowe początki są następstwem końca. Wkraczasz w kolejny etap swojego życia, dlatego zwróć uwagę na to, jakimi ludźmi się otaczasz. Przyjaźń powinna uskrzydlać, choć niekiedy staje się jedynie kotwicą ciągnącą Cię w dół. Aby nie potknąć się o własne błędy, stwórz w swojej głowie listę osób, z którymi chcesz dzielić się każdym doświadczeniem, zarówno tym dobrym, jak i złym.

Horoskop na styczniowy nów Księżyca 2023: Rak

Bycie w związku niekiedy koliduje z rozwijaniem kariery. Oczywiście astronomiczni kuratorzy życia nie sugerują porzucania jednego na rzecz rozwoju drugiego. Zamiast tego zadbaj o to, by w Twoim życiu nie zabrakło chwili oddechu.

Nie zapełniaj luk swojego harmonogramu zajęciami, które mogą poczekać na „odhaczenie”. Postaraj się zachować balans pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym. Możesz być pewny, że w przyszłości powiesz sobie dzięki temu głośne „dziękuję!”.

 

Horoskop na styczniowy nów Księżyca 2023: Lew

Lwie, słyszałeś kiedyś o tym, że ciągłe robienie tych samych rzeczy, tyle że w różny sposób, wcale nie zaprowadzi cię do upragnionego sukcesu? To, jak radzisz sobie z odrzuceniem, krytyką i porażką, ma większe znaczenie niż udział w medytacjach.

Staraj się podchodzić profesjonalnie do wyzwań, które stawia przed tobą życie. Szanuj swoje uczucia, ale upewnij się, że nie zaprowadzą cię one do ślepej uliczki. Emocje mijają, ale ich nadmierne okazywanie pociągnie za sobą szereg konsekwencji – niekoniecznie tych dobrych.

Horoskop na styczniowy nów Księżyca 2023: Panna

Panno, Twoja pragmatyczna natura pomoże Ci w czasie nowiu Księżyca bardziej, niż mogłabyś przypuszczać. Pamiętaj jednak, że podobnie jak uczucia, tak i nasze myśli nie zawsze ucieleśniają się w faktach.

Nawet jeśli poczujesz się przytłoczona swoimi lękami, myślami i błędnymi przekonaniami, pamiętaj, że masz w sobie sporo zdrowego rozsądku. Wykorzystaj to! 

Horoskop na styczniowy nów Księżyca 2023: Waga

W czasie nowiu Księżyca relacje z innymi będą stanowiły fundament spokojnej codzienności. Wparcie innych sprawi, że poczujesz się chroniona, kochana i doceniana. Kiedy jednak zrozumiesz, że nie dostajesz tego od innych, zastanów się nad tym, po co właściwie ciągnąć znajomości, które wcale Cię nie uszczęśliwiają.

Nie wchodź w konflikty i przyjmuj wszystkie rady z przymrużeniem oka. Tylko Ty możesz zweryfikować, co tak naprawdę jest dla Ciebie dobre.

Horoskop na styczniowy nów Księżyca 2023: Skorpion

Twoja mądrość wynikająca z życiowych doświadczeń może wejść w konflikt z tym, kim tak naprawdę chcesz się stać. Część Ciebie być może szuka nadziei na to, że życie zawodowe popłynie z nurtem energii autorytetu. I nie można nazwać tego błędnym myśleniem.

Wyznaczanie sobie celów i utrzymywanie wysokich standardów działania zawsze wpłyną pozytywnie na twój rozwój. Pamiętaj jednak, aby nie ustawiać poprzeczki zbyt wysoko — do sukcesu przechodzi się przez różne poziomy. 

Horoskop na styczniowy nów Księżyca 2023: Strzelec

Strzelcu, aby osiągnąć swoje cele, musisz być gotowy na długodystansowy bieg. Pamiętaj jednak, że czasami za sprintem kryje się wiele nieoczekiwanych pułapek, więc uważaj na spontaniczne decyzje.

Podchodź do świata z otwartym umysłem – w ten sposób najlepiej wykorzystasz schemat odkrywania tego, co nieznane. Chęć uczenia się i rozumienia świata to wspaniała cecha. Upewnij się jednak, że masz uporządkowane priorytety.

Horoskop na styczniowy nów Księżyca 2023: Koziorożec

Koziorożcu, w czasie nowiu Księżyca twoim najlepszym przyjacielem staną się harmonogramy obowiązków. Możesz je stworzyć w klasycznym dzienniku, bądź w formie tabeli w Exelu – system należy do Ciebie.

Kiedy już uporządkujesz sobie wszystko, do czego się zobowiązałeś, w Twojej głowie stworzy się przestrzeń na to, by myśleć, co dalej. Ten krok może być jednym z najważniejszych, które wpłyną zarówno na twoją karierę, jak i prywatność.

Horoskop na styczniowy nów Księżyca 2023: Wodnik

To idealny czas, aby stłumić w sobie strach i poddać się nieznanemu. Wodniku, z natury jesteś osobą, która doskonale zna obszar swoich działań. Pamiętaj jednak, że nigdy nie pójdziesz do przodu, jeśli zamkniesz się w tym, co zdążyłeś już dobrze wybadać.

Nów Księżyca to świetny czas, aby zaplanować ucieczkę od codzienności. Długowieczność jest kluczem do dobrego samopoczucia, a kluczem do długowieczności jest zmiana.

 

Horoskop na styczniowy nów Księżyca 2023: Ryby

Twój wgląd, doświadczenie i mądrość są wspaniałym dodatkiem do świata, w którym się znajdujesz. Zdarza Ci się jednak o tym zapomnieć.

Energia Wodnika wyzwoli w Tobie impuls do większego doceniania swoich dokonań. Pamiętaj, że nie możesz być jak inni. Pozostań sobą i zauważ, że świat zrobi się dzięki temu jeszcze bardziej kolorowy.