Mundial 2022 w Katarze: Gdzie zamieszkają polscy piłkarze? 

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 z pewnością będą należały do tych najbardziej wyjątkowych. Po raz pierwszy w historii odbędą na Bliskim Wschodzie, pierwszy raz w kraju islamskim i pierwszy raz zostaną rozegrane jesienią. Reprezentacja Polski  wyruszy w podróż do Kataru już 17 listopada, a pierwszym celem ich wyprawy będzie hotel Ezdan Palace.

Reklama

Ezdan Palace / materiały prasowe Ezdan Palace / materiały prasowe

Hotel Ezdan Palace powstał w 2018 roku, specjalnie z myślą o rozgrywkach Pucharu Świata w Katarze. Znajduje się pomiędzy starą a nową Dohą, w pobliżu największych centrów handlowych i podobno podnosi wysoko poprzeczkę wszystkim innym pod względem obsługi, stylu i luksusu.

- Nie zamierzamy już dalej szukać. Wybrana baza bardzo nam odpowiada. Trener Czesław Michniewicz widział ten ośrodek i jest zadowolony. Będąc już w Katarze, skierowaliśmy się do tego ośrodka i szybko podjęliśmy decyzję. Za nami w kolejce byli przedstawiciele trzech innych federacji, którzy chcieli tę bazę zobaczyć, ale musieli zawrócić – miał powiedzieć w kwietniu tego roku rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski cytowany przez Business Insider Polska.

 

Luksusy Kataru dla polskiej piłki nożnej 

Ezdan Palace / materiały prasowe Ezdan Palace / materiały prasowe

Już na pierwszy rzut oka Ezdan Palace prezentuje się niesamowicie. Architektura w stylu andaluzyjskim, luksusowe apartamenty, eleganckie restauracje – to połączenie bliskowschodniej gościnności z międzynarodowymi standardami.

Ezdan Palace / materiały prasowe Ezdan Palace / materiały prasowe

Wewnątrz hotelu znajdziemy 195 bogato wyposażonych pokoi - wszystkie posiadają marmurowe łazienki i satynowe pościele.

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, Ezdan Palace oferuje ponadto trzy restauracje:

  • Tolaitola serwuje współczesne dania kuchni arabskiej i międzynarodowej,
  • Red Orchid to charakterystyczna tajska restauracja z dużą otwartą kuchnią, widocznymi stanowiskami pracy i dwiema prywatnymi jadalniami, 
  • Palermo oferuje autentyczne dania kuchni włoskiej

 

Ezdan Palace / materiały prasowe Ezdan Palace / materiały prasowe

Ponadto goście mogą skorzystać z luksusowych zabiegów wellness oferowanych przez salon piękności, basenu, jacuzzi oraz specjalnego basenu dla dzieci połączonego z placem zabaw.

Ceny noclegów w Ezdan Palace zaczynają się od ok. 830 złotych, a kończą na ok. 1,5 złotych za noc.

 

Mundial 2022 - kiedy start i mecze reprezentacji Polski?

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej  w Katarze rozpoczną się w niedzielę, 20 listopada 2022, a zakończą 18 grudnia 2022. Reprezentacja Polski trafiła do grupy C, zajmując czwartą pozycję. 

Kiedy zagrają polscy piłkarze? 

  • 22 listopada - wtorek, godz. 17:00 - mecz Polska - Meksyk
  • 26 listopada - sobota, godz. 14: 00 - mecz  Polska - Arabia Saudyjska
  • 30 listopada - środa, godz. 20:00  - mecz Polska - Argentyna

 

ZOBACZ TEŻ: Już niebawem te roboty wkroczą do naszych miast!