Mundial 2022: Rolls-Royce dla arabskich piłkarzy?

Świat piłki nożnej zawrzał, gdy we wtorkowym meczu (22.11.2022) pomiędzy Argentyną a Arabią Saudyjską to ta druga drużyna okazała się lepsza. Według ekspertów arabscy piłkarze dokonali praktycznie niemożliwego. Pytanie, czy książę Mohammed bin Salman Al Saud naprawdę zdecyduje się na zakup Rolls – Royce’a dla każdego piłkarza?

Reklama

Według rankingu FIFA, Argentyna jest trzecią najlepszą drużyną na świecie, podczas gdy Arabia Saudyjska plasuje się na 51. miejscu. I już ten fakt mógłby nam podpowiadać, że mecz dwóch wspomnianych krajów był przełomowy. 

Okazuje się jednak, że Arabia Saudyjska stała się także pierwszą drużyną od 1990 roku, która pokonała wielkie La Albiceleste na Mistrzostwach Świata FIFA. Wcześniej dokonali tego jedynie zawodnicy Kamerunu.

Taki wyczyn trzeba zatem nagrodzić, a szczególnie jeśli jest się arabskim księciem! Jak donosi zagraniczna prasa, uradowany Mohammed bin Salman Al Saud chce docenić swoich piłkarzy, podarowując każdemu z nich Rolls – Royce’a Phantoma.

Mundial 2022 - drużyna Arabii Saudyjskiej / materiały prasowe Mundial 2022 - drużyna Arabii Saudyjskiej / materiały prasoweRolls–Royce Phantom dla każdego piłkarza reprezentacji Arabii Saudyjskiej

Wartość Rolls–Royce’a Phantoma określana jest na około 460 tysięcy dolarów. Ma silnik V12 i uważa się go za jeden z najwygodniejszych samochodów luksusowych w historii motoryzacji.

- Wow, za wygranie meczu? Co będzie, jeśli zdobędą puchar? - piszą zaskoczeni użytkownicy Twittera.

Cóż, nagroda wydaje się wyjątkowo hojna, ale nie jest pierwszą, jaką rodzina królewska Arabii Saudyjskiej podarowałaby swoim piłkarzom.

W 1994 roku król Arabii Saudyjskiej podarował Rolls–Royce’a napastnikowi Saeedowi Al – Owairanowi, za to, że udało mu się strzelić gola drużynie Belgii.

Póki co jednak informacja o decyzji księcia Mohammeda bin Salman Al Saud jest nieoficjalna – nie wiadomo zresztą, jak zareagował, gdy dowiedział się o wielkiej przegranej jego drużyny w meczu z reprezentacją Polski. Przypomnijmy, że spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Polaków.