Księżyc w Dubaju, czyli wakacje w Moon Dubai 

Mając pieniądze, w Dubaju można zrobić wszystko, czego dusza zapragnie, a już wkrótce nawet więcej. Kanadyjska firma architektoniczna – Moon World Resorts – ogłosiła właśnie plany budowy luksusowego ośrodka wypoczynkowego w kształcie Księżyca!

Reklama

- Damy Wam życiową szansę spaceru po powierzchni Księżyca - mówi w CNN Travel Michael R. Henderson, współzałożyciel Moon World Resorts.

Moon Dubai zostanie dodatkowo otoczony „kolonią księżycową”, dzięki której goście ośrodka będą mogli poczuć się zupełnie tak, jakby brali udział w misji na Księżyc.

- Moon Dubai znacząco wpłynie na każdy aspekt gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w tym turystkę, transport, nieruchomości komercyjne i mieszkalne, a także infrastrukturę, lotnictwo, technologię oraz oczywiście edukację. To będzie największy i najbardziej udany projekt turystyczny w regionie, który podwoi wizyty turystyczne w Dubaju ze względu na atrakcyjność, świadomość marki i unikaną ofertę – zapowiadają projektanci Moon World Resorts.

Ale samo kosmiczne doświadczenie nie jest jedyną atrakcją. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej Moon Dubai w założeniu ma być luksusowym ośrodkiem wypoczynkowym. Co zatem znajdzie się wewnątrz budynku?

Moon Dubai – luksusowy ośrodek wypoczynkowy w Dubaju

Potencjalni goście Moon Dubai będą mogli zaplanować rezerwację jednej z 300 prywatnych rezydencji butikowych, tzw. „willi podniebnych”, które zostaną umieszczone w nadbudowie budynku.

Ponadto do ich dyspozycji pozostaną: hotelowy klub jazzowy, centrum konferencyjne, ogromny salon, centrum spa, oraz specjalny hotelowy transfer, który zabierze ich na wycieczkę po całym kompleksie.

Twórcy marzą także o tym, aby w przyszłości ośrodek stał się centrum agencji kosmicznych i astronautów, którzy planują przyszłe podróże w kosmos.

Moon Dubai - ogromne wyzwanie technologiczne

Projekt wiąże się z "ogromnymi wyzwaniami technicznymi", wyjaśnia Henderson w CNN, ale on i współzałożycielka Sandra G. Matthews współpracują z niezależnymi inżynierami i architektami z całego świata, aby ta koncepcja stała się rzeczywistością.

Moon Dubai nie będzie jedynym takim ośrodkiem. Długoterminowym celem jest zbudowanie jeszcze czterech księżycowych resortów: jednego w Ameryce Północnej, jednego w Europie, w Afryce Północnej oraz jednego w Azji. Moon World Resorts jest firmą licencjonującą, więc nie wyklucza udzielania licencji na ośrodki Moon World Resort.

Moon Dubai - ile będzie kosztować spacer po księżycu na Ziemi?

Coraz popularniejsza staje się turystyka kosmiczna, ale jest też ona nomen omen kosmicznie kosztowna. Virgin Galactic niedawno sprzedawała loty kosmiczne za 450 tys. dolarów.

Michael R. Henderson twierdzi, że doświadczenie w Moon World Resort będzie znacznie tańsze, sugerując, że zapisanie się na spacer po "księżycowej powierzchni" ośrodka będzie kosztować gości 500 dolarów.

Moon Dubai - kiedy powstanie pierwszy księżycowy hotel?

Wstępnie mówiono, że pierwszy ośrodek Moon World Resorts w Dubaju ma być otwarty w 2024 roku. Plany jednak się zmieniły. 

Współtwórca koncepcji w rozmowie z CNN w 2022 roku przewidywał otwarcie pierwszego ośrodka Moon World w 2027 roku.

Henderson ma nadzieję, że każdy ośrodek Moon World Resort stanie się też atrakcją turystyczną. Nawet jeśli podróżnicy nie wykupią tam noclegu czy spaceru, to będą się zatrzymywać i przyglądać budynkowi. Jako przykłady współtwórca Moon World Resorts podawał Muzeum Guggenheima w Bilbao czy Buj Khalifa w Dubaju.

- Oczywiście ludzie lubią oglądać wnętrza. Ale uważam, że wiele osób będzie podekscytowanych, kiedy spojrzą na największą kulę świata – myślę, że to będzie oszałamiające przeżycie.