McDonald's kontynuuje działalność w Rosji

Liczba osobistych sankcji nałożonych na Rosję przez firmy na całym świecie rośnie z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę. Działalność na rosyjskim rynku podjęły m.in. Apple, Ikea, Volkswagen czy Inditex. Tymczasem McDonald's wciąż nie wstrzymało działalności na terenie Rosji, mimo presji społecznej. Nie oznacza to jednak, że pozostaje bezczynne. 

Reklama

Szef nowojorskiego funduszu emerytalnego wyjaśnił, że McDonald's i inne firmy o dużym zasięgu w Rosji powinny się zastanowić przede wszystkim, czy prowadzenie interesów na terenie tego kraju jest warte ryzyka, gdy czasy są tak niestabilne. Warto przy tym zaznaczyć, że aktualnie do marki należy przeszło 850 rosyjskich obiektów sprzedażowych.

Presja nałożona na wszystkie firmy prowadzące działalność w Rosji jest ogromna – zarówno pod względem mediów społecznościowych, jak i konkurencji - ale McDonald's wciąż nie podjęło tego najważniejszego kroku. Czy w końcu zdecyduje się na odejście od sprzedaży w Rosji? Aktywiści wzywają do bojkotu.

Póki co  McDonald's zapowiada  czynne zaangażowanie  w pomoc mieszkańcom  Ukrainy. 

Amerykańskie firmy fast food dokarmiają Ukrainę 

Amerykańskie sieciówki fast-food, McDonald's i KFC, rozpoczęły akcję dokarmiania głodnych mieszkańców Ukrainy. Wszystkie lokale zostały zamknięte już pierwszego dnia wojny, ale wykorzystano ich potencjał do przygotowywania posiłków dla cywilów i żołnierzy.

McDonald's przekazuje żywność w ramach współpracy z samorządami, natomiast KFC samodzielnie przygotowuje wszystkie posiłki.

- Niestety coraz więcej ludzi głoduje i koniecznie trzeba im pomóc – czytamy na Twitterze KFC.