Mercedes Maybach S 680 Haute Voiture inspirowany modą

Gdyby ktoś uważał, że kultowy Maybach klasy S jest za mało ekstrawagancki i luksusowy, Mercedes właśnie poszerzył swoje portfolio ultrarzadkich modeli o Maybacha S 680 Haute Voiture, czyli samochód, dla którego inspiracją stała się sama moda.

Reklama

Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture / materiały prasowe Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture / materiały prasowe

Tak, moda, i widać to nie tylko na pierwszy rzut oka. Oprócz karoserii malowanej na różowe złoto (Rose Gold) oraz głęboki granat (Dark Nautical Blue), Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture posiada także dosyć niecodzienne wnętrze wypełnione przez tkaninę bouclé, charakterystyczną dla domu mody Chanel. Pokrywa ona zarówno panele na drzwiach, jak i fotele.

Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture / materiały prasowe Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture / materiały prasowe

Poza tym w kabinie samochodu znajdują się również dywaniki wykonane z lnu i moheru oraz komplet kieliszków do szampana w kolorze różowego złota.

Czyż nie jest to model godny samej Elle Woods z "Legalnej Blondynki”? Nie da się zaprzeczyć, choć wygląd Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture to dopiero początek zaskoczeń.

Nowa motoryzacyjna perełka Mercedesa?

Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture / materiały prasowe Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture / materiały prasowe

Podobnie jak w przypadku zwykłych modeli Maybach S680, Haute Voiture ma napęd na cztery koła i 6-litrowy silnik V-12 o mocy 621 KM z podwójnym turbodoładowaniem.

Poza tym wewnątrz modelu znajdziemy typowy dla Maybachów S680 ekran informacyjno-rozrywkowy MBUX. Marka ulepszyła jednak system o charakterystyczne elementy wizualne, m.in. akcenty w kolorze różowego złota i mieniące się brokatowe chmury. Co ciekawe, można nawet zdecydować się na zmianę awatarów ubranych w najmodniejsze projekty domów mody. Nie, nie żartujemy.

- Misterne wykończenia i ekskluzywne elementy designu sprawiają, że Mercedes-Maybach Klasy S Haute Voiture jest jednym z najbardziej ekstrawaganckich modeli, które kiedykolwiek stworzyliśmy - przekonuje Gorden Wagener, główny projektant Mercedes-Benz Group AG

Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture tylko dla wybranych

Wszystko wskazuje więc na to, że Mercedes połączył najlepsze wydanie swojej flagowej limuzyny z wykończeniem, które jest tak rzadkie i ekstrawaganckie, jak wszystkie designerskie elementy mody haute couture.

Poza tym warto zaznaczyć także, że model z pewnością nie będzie jednym z tych, który można zauważyć na każdej ulicy. Mercedes planuje wypuścić jedynie 150 egzemplarzy. Jak informuje marka, Maybach S 680 Haute Voiture pojawi się w sprzedaży na początku 2023 roku. Póki co nie ujawniono jeszcze jednak jego ceny. Eksperci uważają jednak, że prawdopodobnie nie będzie tańszy niż 230 tys. dolarów.

Wprowadzeniu limuzyny towarzyszy również kolekcja toreb, których sprzedaż w stacjonarnych i internetowych sklepach Maybach Icons of Luxury rozpocznie się na początku 2023 r. Torby – dostępne w ograniczonym nakładzie, w różnych stylach i rozmiarach – będą korzystać z wybranych materiałów stosowanych we wnętrzu samochodu, łącząc ekstrawagancję Haute Couture z wyrafinowanym rzemiosłem.