Wyczekiwana przez wielu elektryczna półciężarówka Tesla Cybertruck nie pojawi się na rynku przed końcem 2022 roku. Dla wszystkich, którzy już teraz nie mogą się doczekać jej premiery, firma Mattel Creations ma bardzo interesującą propozycję – superszczegółowy model pojazdu z klocków do samodzielnego złożenia.

Reklama

Co ciekawe, LEGO miało możliwość wypuszczenia na rynek dokładnie takiego samego zestawu dwa lata wcześniej, ale pomysł zgłoszony przez fana ostatecznie nie zyskał akceptacji firmy. I dlatego to właśnie firmie Mattel przypada palma pierwszeństwa.

Tesla Cybertruck z klocków Mattel

Niezwykle szczegółowy zestaw firmy Mattel składa się z 3283 klocków i jest przeznaczony dla zaawansowanych budowniczych, których nie odstrasza złożoność konstrukcji. Model w skali 1:12 posiada na przykład w pełni ruchome zawieszenie, otwieraną tylną klapę bagażnika, wysuwaną rampę załadunkową, dwie pary drzwi na zawiasach, składane siedzenia, w pełni skrętne koła i inne ruchome elementy.

Odtworzono nawet takie detale jak charakterystyczny ekran we wnętrzu auta, młot znajdujący się w bagażniku oraz pęknięte szyby, które były wynikiem nieudanej demonstracji ich wytrzymałości podczas pamiętnej premiery auta. Mattel przekonuje, że replika Tesli Cybertruck ma znacznie więcej ukrytych smaczków. Te jednak będą musieli odnaleźć na własną rękę już przyszli nabywcy – najpewniej używając rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality), bo takie doświadczenie jest również elementem całego zestawu.

W tym momencie model dostępny jest w internetowym preorderze za kwotę 250 dolarów (985 PLN). Pierwsze egzemplarze trafią zaś do klientów prawdopodobnie przed Bożym Narodzeniem, około 8 grudnia. Czyżby to był idealny prezent pod choinkę dla wszystkich fanów motoryzacji?