Najnowsze badanie przygotowane przez serwis Money.co.uk wzięło pod lupę 85 win i alkoholi spirytusowych należących do znanych osób. W analizie porównano cenę butelki danego trunku oraz jego recenzje zamieszczone przez profesjonalnych krytyków na stronach vivino.com oraz distiller.com. Na tej podstawie stworzono wskaźnik, który w skali od 0 do 100 określa, który celebrycki luksusowy alkohol prezentuje najlepszy i najbardziej korzystny stosunek jakości do ceny. Oto jak wypadły trunki poszczególnych gwiazd.

Reklama

Najlepsze marki alkoholi należące do gwiazd

Według indeksu przygotowanego przez Money.co.uk marka wódki Bedlam, której twarzą i dyrektorem jest piosenkarz Jason Derulo, może pochwalić się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Wódka wyceniana jest na ok. 22 dolary za butelkę, a jej średnia ocena krytyków w serwisie distiller.com wynosi 4,5 na 5. To z kolei przekłada się na najwyższą notę w rankingu wynoszącą 87,5 na 100.

Drugie miejsce zajęła King St Vodka należąca do aktorki Kate Hudson, a trzecie wódka aktora Chaninnga Tatuma – Born and Bred Potato Vodka. Pierwszą piątkę domyka Ten to One White Rum piosenkarki Ciary i 818 Tequila Reposado modelki Kendall Jenner. Ten ostatni trunek uzyskał jednocześnie najwyższą ocenę wśród krytyków – 4,9 na 5 – ale jest z kolei najdroższy spośród wszystkich pozostałych alkoholi – cena za butelkę wynosi 54 dolary.

Najgorsze marki alkoholi należące do gwiazd

Na przeciwległym krańcu stawki znajduje się Virginia Black American Whiskey należąca do rapera Drake’a, która ze średnią oceną 2,8 na 5 i ceną ok. 39 dolarów otrzymała najniższą notę w wysokości 50 na 100.

Na miejscu przedostatnim uplasowała się natomiast whiskey The Hilhaven Lodge reżysera Bretta Ratnera z łączną notą 52,5 na 100 oraz szkocka whisky Haig Club Clubman Davida Beckhama, która zdobyła 53 punkty na 100.

Inne luksusowe trunki celebrytów warte uwagi

Choć powyższy ranking daje pewien obraz tego, które trunki celebrytów są warte uwagi, to jednak nie wyczerpuje tematu w pełni. Tymczasem poza wymienionymi wyżej jest jeszcze kilka ciekawych marek należących do gwiazd, które odnoszą duże sukcesy w świecie koneserów alkoholi. 

Jedną z nich z pewnością jest marka Casamigos Tequila należąca do George'a Clooneya. Aktor stworzył ten brand najpierw z myślą o sobie i swoich przyjaciołach, ale gdy okazało się, że jego tequila jest naprawdę wysokiej jakości, Clooney postanowił pokazać ją światu. Marka odniosła olbrzymi sukces na rynku, a w 2017 r. koncern Diageo nabył ją od aktora za miliard dolarów. 

Podobnym rezultatem skończyła się również historia Aviation American Gin. Marka, którą w 2018 r. nabył aktor Ryan Reynolds, do dziś uznawana jest za jeden z najlepszych celebryckich alkoholi na rynku. W 2020 r. Reynolds wzorem Clooneya odsprzedał swoje udziały w firmie koncernowi Diageo za 610 mln dolarów.

Inne wysokiej jakości trunki firmowane twarzami celebrytów to Teremana Tequila Dwayne'a “The Rock” Johnsona, Longbranch Whiskey Matthew McConaughey, czy Heaven’s Door Whiskey Boba Dylana.