Dnia 19 grudnia 2021 w Buenos Aires pod młotek trafią luksusowe nieruchomości, samochody i inne pamiątki należące do Diego Maradony. Organizatorami aukcji są dzieci zmarłego piłkarza – Diego, Giannina, Dalma, Jana oraz Diego Fernando – które zdecydowały się na ten krok, by pokryć liczne zobowiązania finansowe pozostałe po ich ojcu.

Reklama

Bo choć w latach 1984-91 Maradona zarobił na grze w piłkę nożną 43 miliony dolarów, to w chwili śmierci dysponował jedynie 100 tys. dolarów w gotówce. Do tego, jak podaje magazyn „Marca”, był winny 31 milionów dolarów włoskiemu fiskusowi, a majątek pozostały po nim w Argentynie generował kolejne koszty związane m.in. z przechowywaniem go w kontenerach.

 

Luksusowy majątek Maradony

W skład wspomnianego majątku wchodzi zlokalizowana w Buenos Aires luksusowa willa z ośmioma sypialniami, rozległymi piwnicami, basenem i garażem na trzy samochody, a także dwupiętrowy dom z basenem w kurorcie Mar de Plata. Wyjściowa cena obu nieruchomości będzie wynosić odpowiednio 900 tys. i 65 tys. dolarów.

 

Ponadto na aukcji wystawione będą trzy samochody Maradony. Pierwszy z nich to warte 225 tys. dolarów BMW 750i – podobno jedno z zaledwie pięciu dostępnych w Argentynie. Kolejne to warte 165 tys. dolarów BMW M4 – w aucie na specjalne zamówienie zmarłego gwiazdora zainstalowano m.in. syreny i światła policyjne. Ostatni samochód to wart 38 tys. dolarów rodzinny minivan Hyundai H1, którym Maradona poruszał się na co dzień po Buenos Aires.

 

Na liście przedmiotów dostępnych na aukcji znajdują się też plakat z wizerunkiem Maradony podpisany przez samego piłkarza, liczne ubrania w tym koszulki klubowe, a poza tym piłki, korki, trofea i instrumenty muzyczne.

Aukcja jest przeprowadzana, ponieważ zarówno domy, jak i samochody generowały wydatki, które spadkobiercy musieli ponosić z własnej kieszeni – tłumaczyła w oświadczeniu sędzia Luciana Tedesco del Rivero, która przyznała dzieciom Maradony sądową zgodę na upłynnienie majątku. – Wtedy pojawił się pomysł, aby wszystko zamienić na pieniądze, aby majątek nie generował dalej długów.

Diego Maradona zmarł na atak serca 25 listopada 2020 roku.