Kamienie  szlachetne i medycyna naturalna praktykowana od pokoleń

Miłośnicy kamieni twierdzą, że mają one wewnętrzną wibrację. Emitują częstotliwość, która wyłapuje wszelkie nieprawidłowości, równoważy je i tym samym przywraca harmonię. Ta skumulowana energia elektromagnetyczna w kontakcie ze skórą wpływa na uruchomienie procesów regeneracji ciała na różnych płaszczyznach. Dlatego kamienie tak chętnie wykorzystywane są właśnie w gabinetach SPA.

Reklama

- Poprawianie stanu zdrowia i samopoczucia za pomocą kryształów jest wplecione w historię niektórych znanych cywilizacji starożytnych. Majowie, Inkowie, starożytni Egipcjanie, australijscy Aborygeni, rdzenni Amerykanie czy celtyccy druidzi używali kryształów w swoich praktykach leczniczych – zapewnia Colleen McCann, założycielka Style Rituals.

Kilka lat temu „stylistka energii” – jak mówi o sobie Collen McCann, porzuciła pracę w branży modowej i zajęła się energią kamieni. Stworzyła znaną na całym świecie markę i sklep internetowy, w którym można kupić kamienie z całego świata, a także biżuterię i różnego rodzaju akcesoria związane z leczniczymi kamieniami.

Magiczna moc kryształów / Photo by Content Pixie on Unsplash Magiczna moc kryształów / Photo by Content Pixie on Unsplash

 

Magia kamieni. Czy naprawdę mają moc? 

Czy kamienie rzeczywiście mają moc uzdrawiania? Cóż, medycyna chińska już od wieków korzysta z drogocennych właściwości kamieni. Nie da się również zaprzeczyć, że moda na uzdrawiające kamienie ostatnio powróciła do łask. Zdaniem ekspertów każdy kryształ może być kryształem leczniczym, choć istnieje pewna grupa, którą uznaje się za stricte „uzdrawiające”.

Różowa kwarc / Photo by Susanna Marsiglia on Unsplash Różowa kwarc / Photo by Susanna Marsiglia on Unsplash

 

Różowy kwarc - jeden z najsilniejszych kamieni 

Jednym z najmodniejszych, a jednocześnie zdaniem ekspertów jednym z najbardziej silnych kamieni jest kwarc, szczególnie kwarc różowy.

Kwarc reprezentuje siłę i oświecenie. Kwarc różowy odpowiada za miłość oraz spokój. Zdaniem Heather Askinosie, założycielki Energy Muse:

- Nie ma jednej definicji na to, jak działają na nas kryształy. Na przykład kwarc różowy może być używany zarówno przy leczeniu złamanego serca, jak i przyciągania miłości.

Cała tajemnica kamieni leczniczych opiera się na indywidualnym odbiorze ich działania. Nic nie jest w nich zero-jedynkowe, wszystko musi zostać dopasowane do tego, jacy jesteśmy, czego pragniemy, z czym walczymy czy czego się obawiamy.

Collen McCann zachęca ludzi do tego, by podczas poszukiwania odpowiedniego kamienia, posługiwać się własną intuicją. Mamy z nim poczuć pewnego rodzaju więź, ekscytować się tym, jak wygląda.

 

Jak wykorzystywać kamienie szlachetne?

Pamiętajmy, że kamienie nie zastąpią leków, a jedynie mogą wesprzeć naszą energię. Wykorzystywanie ich potencjału w życiu codziennym nie wymaga zdobywania wiedzy, ani specjalnych szkoleń. Możesz udekorować nimi swój pokój, postawić na nocnym stoliku obok łóżka, czy w łazience, by towarzyszył nam podczas relaksujących kąpieli.

Specjaliści zalecają także naukę medytacji z kryształami. Połóż je na czakrze serca albo czakrze trzeciego oka, staraj się skupić na wdechach i wydechach. Zamknij oczy i pozwól sobie na odrobinę relaksu w otoczeniu błogiej ciszy.

Niezależnie od tego, czy wierzymy w uzdrawiająca moc kamieni czy nie, jedno jest pewne – kamienie to część przyrody, a ta wielokrotnie pomagała człowiekowi w jego ziemskiej wędrówce. Skoro przebywanie na łonie natury daje nam tyle wewnętrznej siły i spokoju, to dlaczego kamienie, w których zamknęły się wieki zdarzeń, nie miałyby działać na nas podobnie?