James Bond lubił Martini – wstrząśnięte, niemieszane. Jednak w ostatnich latach rozsmakował się również w innych trunkach. Macallan świętuje sześć dekad serii filmowej o agencie 007 i wypuszcza limitowaną serią składającą się z sześciu butelek whisky. Każda ma własny charakter i wzór.

Reklama

James Bond x Macallan - limitowana seria szkockiej whisky

The Macallan James Bond 60th Anniversary Release ma być tak samo szkocka jak Sean Connery i rodowód samego agenta 007. Ian Fleming w powieści „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości” zamieścił informacje, że ojciec Jamesa Bonda pochodził z Glen Coe w Szkocji. Trzeba było to wykorzystać.

Macallan świętuje 60 lat istnienia serii Jamesa Bonda / Macallan Macallan świętuje 60 lat istnienia serii Jamesa Bonda / Macallan

Postanowiono więc połączyć szkocki rodowód najsłynniejszego szpiega na świecie z dziedzictwem szkockiej destylarni.

- Macallan to ulubiona whisky Jamesa Bonda, a jako dwie renomowane globalne marki łączy nas wiele synergii, przede wszystkim szkockie dziedzictwo – powiedział globalny dyrektor kreatywny The Macallan, Jaume Ferras.

Z tego połączenia powstał single malt o naturalnym złotym kolorze Suisse i zawartości alkoholu 43,7 proc. Wyczuć można nuty świeżych cytrusów, musującego sherberta i łagodnego imbiru, po czym trunek ujawnia głębokie i złożone serce z ciemnej czekolady, fig, tarty z pieczonych jabłek i ciepłego miodu. Finisz jest długi, słodki i wyrafinowany, być może w hołdzie emocjonalnym słabościom Bonda, jakie poznaliśmy w ostatnich częściach.

 

Filmowy James Bond świętuje 60. urodziny. 

The Macallan James Bond 60th Anniversary Release reprezentuje zmiany, jakie zaszły w filmowej serii na przestrzeni sześciu dekad. Zupełnie jak w kulturze i kinematografii.

Macallan świętuje 60 lat istnienia serii Jamesa Bonda / Macallan Macallan świętuje 60 lat istnienia serii Jamesa Bonda / Macallan

W sumie w ofercie znajduje się sześć butelek, a każda z nich ma własny projekt i kolorystykę nawiązujące do poszczególnej dekady agenta 007. 

The Macallan James Bond 60th Anniversary Release pojawi się na rynku w limitowanej edycji i kosztować będzie około 2 tys. dolarów.