Whisky The Horizon - nowa współpraca między Macallanem a Bentleyem

Macallan Horizon to nowy święty graal w świecie kolekcjonerów luksusowej whisky. Projekt łączy w sobie tradycyjne rzemiosło, materiały pochodzące z recyklingu oraz ekskluzywny, poziomy design i jednocześnie odzwierciedla ideę zrównoważonego rozwoju, która leży u podstaw współpracy między Macallanem a Bentleyem – czytamy w komunikacie prasowym.

Reklama

W ramach współpracy marek powstanie zaledwie jedna pozioma butelka sueprekskluzywnej whisky Macallan Horizon. Do wytworzenia naczynia użyto miedzi pozyskanej ze starej destylarni Macallana oraz resztek aluminium z linii produkcyjnej modeli Continental GT, Flying Spur oraz Bentayga.

Oba te materiały zostały z kolei wzbogacone o pochodzące z odzysku drewno, szkło nadające się do recyklingu oraz skórę pozyskaną w Szkocji w sposób neutralny klimatycznie.

The Macallan Horizon, fot. materiały prasowe The Macallan Horizon, fot. materiały prasowe

Whisky The Horizon - projekt na styku dwóch branż

Czerpiąc inspirację z przemysłu samochodowego, prezentujemy The Macallan Horizon – jeden z najbardziej przełomowych projektów, jakie rozpoczęliśmy w naszej 200-letniej historii – powiedział w komunikacie prasowym Jaume Ferras, dyrektor kreatywny Macallana.

– Współpraca z Bentley Motors zainspirowała nas do innego podejścia do procesu projektowania. W świecie whisky wszystko jest pionowe, ale kiedy przyjrzeliśmy się samochodom Bentleya, skłoniło nas to do zastanowienia się, czy i jak moglibyśmy przenieść poziomy format do whisky, która ostatecznie wymaga nalewania – dodał Ferras.

W ten sposób powstała unikatowa i jedyna w swoim rodzaju butelka, która charakteryzuje się futurystycznym kształtem i korpusem bez wyraźnej podstawy, obracanym o 180 stopni.

Szczegóły dotyczące zawartości butelki zostaną podane do wiadomości publicznej latem 2023 r., kiedy to projekt oficjalnie pojawi się na rynku.

Na razie wiadomo jedynie, że "The Horizon" będzie wyjątkowym single maltem opracowanym przez mistrza whisky Macallan Kirsteena Campbella, a profil trunku został zainspirowany naturalnymi składnikami znalezionymi w Szkocji oraz wizytą w siedzibie Bentleya w Crewe.