Giorgio Armani i jego super jacht Main 

Giorgio Armani posiada dwa jachty – Main i Mariu – które doskonale oddają styl, estetykę i design marki Giorgio Armani. Powszechnie uważa się jednak, ze to właśnie Main jest główną i ulubioną posiadłością na wodzie projektanta. Powód? To istne ucieleśnienie jego osobistego, włoskiego stylu!

Reklama

Giorgio Armani to perfekcjonista – w każdym możliwym tego słowa znaczeniu. Jeszcze zanim stał się właścicielem jachtów, wiedział już, jak na pewno NIE będą wyglądały.

- Widziałem wiele jachtów. Czasami należały do moich znajomych, czasami były po prostu czarterowane. Bez względu na wszystko nie były w moim stylu – zbyt białe, za dużo światła, za dużo marmuru, kryształu i mahoniu – mówił w jednym z wywiadów Giorgio Armani.

Wtedy w jego ręce trafił luksusowy super jacht Main, którego wartość określa się na 60 milionów dolarów. Od tej pory uważa się go za „główną” posiadłość na wodzie projektanta i z pewnością nie przypomina tych, które mieliśmy okazję widywać do tej pory.

Główny super jacht Giorgio Armaniego – Main - został zbudowany przez firmę Codecasa w 2008 roku. Designem jachtu zajął się jednak sam właściciel.

Super jach Giorgio Armaniego / Charterworld Super jach Giorgio Armaniego / Charterworld

- Zaprojektowałem go w całości, od kadłuba po wnętrza, umieszczając w nim wszystko, co uważam za ważne podczas wodnych podróży i jednocześnie wszystko, co pasuje do koncepcji domu. Właśnie dlatego stworzyłem w nim nie tylko jadalnię czy tarasy do opalania, ale również kabiny mieszkalne, te najbardziej prywatne – wyjaśniał Giorgio Armani w rozmowie z Luxury Launches.

I tak powstał jedyny w swoim rodzaju Main, bardzo dyskretny, elegancki i niekonwencjonalny jacht Giorgio Armaniego. I choć na pierwszy rzut oka wygląda dosyć niepozornie, wnętrza prezentują się tak pięknie jak te, które spotykamy w ekskluzywnych hotelach.

 

Giorgio Armani i jego wodne królestwo od środka

Main składa się z sześciu kabin dla dwunastu gości. Na głównym pokładzie znajduje się rozległa część mieszkalna, obejmująca salon i strefę kominkową.

Super jach Giorgio Armaniego / Charterworld Super jach Giorgio Armaniego / Charterworld

Jej wnętrze prezentuje się fantastycznie, choć główne skrzypce z pewnością grają tam wykonane na specjalne zamówienie sofy Armani Casa. Na jachcie znajduje się również niewielka jadalnia, a niedaleko od niej główna sypialnia Giorgio Armaniego.

Super jach Giorgio Armaniego / Charterworld Super jach Giorgio Armaniego / Charterworld

Kabina sypialniana projektanta posiada unikalne żaluzje weneckie, które pojawiają się w każdej innej kabinie oraz w pomieszczeniu pełniącym funkcję garderoby. Dodatkowo apartament został przyozdobiony boazerią oraz zabytkową japońską szafą.

Super jach Giorgio Armaniego / Charterworld Super jach Giorgio Armaniego / Charterworld

Oprócz tego na pokładzie Main znajduje się także kino, basen, spa, siłownia oraz garaż.

 

Dress code na jachcie Giorgio Armaniego

Main prezentuje się niesamowicie elegancko, a jednocześnie kameralnie. Tak właśnie wyobrażał sobie tę przestrzeń sam Giorgio Armani. Jego celem było stworzenie miejsca idealnego na wakacje – nie na organizowanie eventów.

Z tego powodu na jacht zapraszani są nieliczni goście, a ci, którzy uzyskali zaproszenie, są zobowiązani do przestrzegania specjalnych zasad ubioru.

Goście Main nie mogą nosić na pokładzie pierścionków, ponieważ rysują meble. Zabronione są także buty – sam Giorgio Armani porusza się na nim w białych skarpetkach z cesarskich orłem Emporio Armani.

Oczywiście pewien dress code obowiązuje także obsługę jachtu – pracownicy zawsze muszą być ubrani w granatowe bermudy i beżowe koszulki polo z logo Emporio Armani.