Sunreef Yachts  polska marka wyróżniona w prestiżowych konkursach

Sukces polskiej firmy Sunreef Yachts w międzynarodowym konkursie Oceanway China Yachts Award 2022 organizowanym przez „Oceanway Magazine”. Dwa luksusowe katamarany projektu gdańskiej spółki – Sunreef 80 Eco oraz 80 Sunreef Power – zostały uznane odpowiednio za najlepszy katamaran żaglowy oraz najlepszy katamaran motorowy. Wyróżnienia przyznano podczas uroczystej gali, która odbyła się w mieście Sanya w prowincji Hainan.

Reklama

- Dzięki ultralekkim panelom słonecznym wbudowanym w burty kadłuba, maszt, nadbudówkę i dach bimini, Sunreef 80 Eco jest pionierem w dziedzinie ekologicznego jachtingu. Wyposażona w zaawansowane silniki elektryczne i system hydrogeneracji jednostka zapewnia żeglugę w całkowitej ciszy i jest w stanie generować energię podczas rejsu – czytamy w materiałach informacyjnych Sunreef Yachts.

80 Sunreef Power Hero / materiały prasowe 80 Sunreef Power Hero / materiały prasowe

80 Sunreef Power to z kolei jacht uniwersalny, który według opisu na stronie firmy, przeznaczony jest do długich rejsów w najwyższym komforcie. Jego design i aranżacja mogą zostać dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Co ciekawe, to niejedyne międzynarodowe wyróżnienie, które w ostatnim czasie zdobył projekt Sunreef Yachts. Wspomniany model Sunreef 80 Eco został także nagrodzony w prestiżowym konkursie La Grande Motte International Multihull Show we Francji. Projekt otrzymał wyróżnienie w kategorii Forever Green właśnie za innowacyjne i pionierskie rozwiązania konstruktorskie w dziedzinie ekologii.

80 Sunreef Power Eco / materiały prasowe 80 Sunreef Power Eco / materiały prasowe

Wcześniej katamaran otrzymywał także inne międzynarodowe nagrody m.in Gustave Trouvé Award, German Design Award, the Boat Builder Award, World Yachts Trophies oraz YCM Explorer Award.

Sunreef Yachts – niezwykłe jachty z Gdańska

Sunreef Yachts to istniejąca od 2002 roku firma z siedzibą główną w Gdańsku, zajmująca się produkcją najwyższej klasy luksusowych jachtów i katamaranów. Konstrukcje producenta obecnie dostępne są w kilku krajach Europy m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Austrii czy Szwajcarii.

80 Sunreef Power Eco / materiały prasowe 80 Sunreef Power Eco / materiały prasowe