Luksusowa podróż legendarnym Orient Expressem 

Zatłoczone przedziały, jedzenie z „gotowców” i niezbyt czyste toalety – tak w skrócie opisać można klasyczną podróż pociągiem w klasie drugiej, szczególnie latem. Dlatego zdecydowanie częściej decydujemy się na podróż własnym samochodem lub samolotem. Tymczasem są na Ziemi pociągi, w których słowo luksus można pisać z dużej litery! Należy do nich m.in. Venice Simplon-Orient-Express, który wozi najbardziej wymagających pasażerów z całego świata. 

Reklama

Właściciel pociągu w związku z ogromnym zainteresowaniem podróżami Venice Simplon-Orient-Expressem sukcesywnie otwiera nowe trasy, a także rozbudowuje swoje portfolio o apartamenty typu Grand Suite oraz Suite. Te pierwsze inspirowane są wiekowymi miastami, w których zatrzymuje się pociąg. Te drugie powstały z zachwytu nad krajobrazami, które pociąg mija w trasie. 

Luksusowe apartamenty w Venice Simplon-Orient-Express / materiały prasowe Belmond Luksusowe apartamenty w Venice Simplon-Orient-Express / materiały prasowe Belmond

Orient Express stawia na ultra luksus! 

Zarówno Grand Suite, jak i Suite, to apartamenty, które docenią nawet najbardziej wymagający goście Orient Expressu. 

- To hołd złożony przepychowi Europy i złotej erze podróży kolejowych – zachwalał nowe apartamenty Gary Franklin, wiceprezes Belmond.

Jeśli chcesz zarezerwować Grand Suite możesz zdecydować się na jedno z sześciu miast: Stambuł, Paryż, Wenecja oraz Wiedeń, Praga, Budapeszt. Jeśli natomiast wybierzesz opcję Suite, która jest nieco mniej luksusowa, ale nadal imponująca pod względem designu czy udogodnień, możesz wybrać jeden z czterech przedziałów: La Campagne (wioski), Les Montagnes (góry), Les Lacs (jeziora) lub La Forêt (lasy). Apartamenty Suite są najnowsze w ofercie Venice Simplon-Orient-Express. 

Apartament La Campagne w Venice Simplon-Orient-Express / materiały prasowe Belmond Apartament La Campagne w Venice Simplon-Orient-Express / materiały prasowe Belmond

Niezależnie od opcji i przedziału, który wybierzesz, możesz liczyć na niesamowite doświadczenia estetyczne, luksus w najwyższym wydaniu oraz zapierające dech w piersiach detale nawiązujące stylem do wyjątkowej epoki w historii sztuki XX wieku - art deco! 

 

Wiedeń, Praga i Budapeszt - najnowsze apartamenty Grand Suite 

Wiedeń, Praga i Budapeszt to trzy najnowsze przedziały Grand Suite Venice Simplon-Orient-Express, w których odnajdziemy takie materiały jak marmur, złoto, mahoń, ręcznie haftowane poduszki i mnóstwo jedwabiu.

Wszystko „utkanie” z poszanowaniem historii i niemal zegarmistrzowską precyzją! Kiedy już nasycić oczy estetyczną ucztą, komfort podróży zapewnią Ci takie udogodnienia jak ogromne dwuosobowe łóżko, podgrzewana podłoga czy lokal dostępny do Twojej dyspozycji 24 h/dobę.

Oczywiście każdy z apartamentów ma swoją własną, „myśl przewodnią”. W Pradze królują bordo i złoto, przypominające nieco wystrój teatrów i kabaretów sprzed wieku.

Apartament Praga w Venice Simplon-Orient-Express / materiały prasowe Belmond Apartament Praga w Venice Simplon-Orient-Express / materiały prasowe Belmond

Wiedeń to apartament z iście cesarskim sznytem, w którym złoto łączy się ze szmaragdową zielenią.

Tymczasem Budapeszt czerpie inspirację zarówno z gotyckiej, jak i osmańskiej architektury miasta.

 

Pomysł na wakacje - podróż Orient Expressem 

Każdy niuans ma tu znaczenie i zachwyca swoim pięknem. Wystarczy spojrzeć chociażby na łazienkowe posadzki, które stworzył wybitny rzemieślnik specjalizujący się w odrestaurowywaniu starożytnych mozaik – Jerome Clochard. Podobno mistrz układał każde „szkiełko” za pomocą pęsety, tworząc niezwykłe wzory z kawałków marmuru, weneckiego granitu czy włoskiego szkła.

Warto wspomnieć również o wyjątkowych intarsjach, które są cechą charakterystyczną pociągu. Te dekoracje wykonał Philippe Allemand. Niektóre wykonane przez niego dekoracje składają się z kilku tysięcy kawałków drewna!

Pomyśl, jak wspaniale byłoby zasiąść w miękkim, pluszowym fotelu i zatopić się w lekturze, na przykład „Morderstwa w Orient Expressie” Agathy Christie?

- Wierzymy w sztukę dobrego życia. Spełnione życie pośród dzieł sztuki ma sens – wielokrotnie tłumaczyli przedstawiciele Belmond, zachęcając do podróży swoim luksusowym pociągiem i trudno nie docenić ich starań, bo najnowsze apartamenty Venice Simplon-Orient-Expressu są naprawdę niezwykłe!

Warto dodać, że choć kultową trasą pociągu jest Paryż – Stambuł, to Venice Simplon-Orient-Express podróżuje na wielu innych, krótszych trasach. Jest ich aż 59, a pociąg zatrzymuje się m.in. w Budapeszcie, Bukareszcie, Weronie, Wenecji czy Rzymie. Ta najbardziej znana trasa z Europy do Stambułu realizowana jest tylko raz w roku i trwa 5 dni, a bilety na nią wyprzedają się ze sporym wyprzedzeniem.

Jednodniowa podróż w przedziale Grand Suite to koszt około 8 tys. dolarów. Jednak nawet jeśli wybierzesz mniej luksusową podróż Venice Simplon-Orient-Expressem, możesz liczyć na niezwykłe doznania. W charakterystycznych błękitnych wagonach odnajdziesz magię dawnych czasów, mistrzostwo artystycznego rzemiosła inspirowanego art deco, wspaniałą kuchnię i najlepszego szampana, oczywiście podawanego w kryształowych kieliszkach! Czy wspominaliśmy o wagonie barowym, w którym pianista gra na fortepianie do późnych godzin nocnych, a wybitni miksolodzy serwują najlepsze drinki pod słońcem?

Bar w Venice Simplon-Orient-Express / materiały prasowe Belmond Bar w Venice Simplon-Orient-Express / materiały prasowe Belmond

Gdy już nasycisz wszystkie zmysły luksusem i kunsztem sprzed dekad, możesz wyjrzeć za okno, by podziwiać majestat Matki Natury – szwajcarskie Alpy czy francuskie pola uprawne.

Jak zapowiadają przedstawiciele Belmond, nowe apartamenty będą dostępne dla podróżujących już w połowie 2023 roku.