Lufthansa wprowadza pakiet Apartament Plus

Lufthansa rozszerza swoją ofertę pierwszej klasy o miejsca w tzw. „Apartamencie Plus”, czyli prywatnej kabinie z zamykanymi drzwiami i o wysokości regularnego pokoju. Wewnątrz znajduje się ponadto duży stół oraz dwie podgrzewane kanapy o szerokości 1 metra, które w razie konieczności mogą zostać przekształcone w podwójne łóżko.

Reklama

Luksusowy apartament Lufthansy w ramach pakietu Luksusowy apartament Lufthansy w ramach pakietu

Przewoźnik ponadto zapewnia, że wewnątrz apartamentu znajduje się system regulacji temperatury całego pokoju, centrum rozrywki, do którego można podłączyć swoje urządzenie mobilne, bezprzewodowe ładowarki do smartfonów, pełnowymiarowy telewizor oraz duża szafa na prywatne bagaże. Dodatkowo pasażerowie apartamentu mogą zamówić menu restauracyjnej jakości w dowolnym momencie lotu.

Składane łóżko w Apartamencie Plus Lufthansy, fot. mat. prasowe Składane łóżko w Apartamencie Plus Lufthansy, fot. mat. prasowe

Wszystko to jest natomiast częścią nowego ultraluksusowego pakietu Lufthansa Allegris, który pojawi się w należących do niemieckiego przewoźnika samolotach w 2024 roku.

– Każdy gość ma własne rozumienie luksusu, dlatego skupiamy się na maksymalnej indywidualizacji i ekskluzywności. Apartament Plus w pierwszej klasie zapewnia poczucie prywatności i indywidualności podobne do pokoju hotelowego – tylko na wysokości jedenastu kilometrów – tłumaczył Jens Ritter, dyrektor generalny Lufthansy, podczas konferencji w Berlinie inaugurującej najnowszy pakiet.

Lufthansa idzie w kierunku jeszcze większego luksusu

Miniapartament w klasie biznes, fot. materiały prasowe Miniapartament w klasie biznes, fot. materiały prasowe

Łącznie Lufthansa zamierza przeznaczyć do 2025 r. 2,7 mld dolarów na ulepszenia komfortu podróży pasażerów we wszystkich klasach. I tak przykładowo w klasie biznes pojawią się miniapartamenty ze ścianami sięgającymi do klatki piersiowej i przesuwanymi drzwiami. Osoby w pierwszych rzędach będą także miały do swojej ​​dyspozycji 27-calowe monitory, szafy i osobiste minibary.

Istnieje też możliwość połączenia takich dwóch miniapartamentów w celu uzyskania większej przestrzeni. Dodatkowo klasa biznesowa będzie oferować sześć dodatkowych opcji siedzeń, od bardzo długiego łóżka o długości ponad 2 metrów do wygodnego siedzenia z kołyską dla dziecka. Przewoźnik zamierza łącznie wymienić 27 tys. miejsc w swojej flocie samolotów do 2025 r., a pakiet Allegris pojawi się w maszynach typu Airbus A350, Boeing 787-9 i Boeing 777-9 oraz Boeing 747.

Całościowo jest to element największej modernizacji floty w historii Lufthansy. Do 2030 roku niemiecki przewoźnik ma otrzymać ponad 200 nowych samolotów krótko- i długodystansowych, które możliwią mu znaczne obniżenie średniej emisji CO2 całej floty.