Kosmiczny balon, czyli nowa generacja statku wycieczkowego
Space Perspective planuje uruchomić pierwszy w historii morski port kosmiczny - nazwany odpowiednio MS Voyager - od lotów testowych, które zaplanowano na 2023 rok.

Działalność kosmicznych statków wycieczkowych rozpocznie się od Neptune – kokpitu przymocowanego do gigantycznego balona kosmicznego – który zabierze nas w podróż w stratosferę być może nawet już w 2024 roku!
Polecamy
Pływający port kosmiczny
292-metrowy MS Voyager ma być pływającym „portem kosmicznym”, który umożliwi wystrzelenie statku kosmicznego Neptun z lądu lub wody.
Pierwsza platforma startowa znajduje się na Space Coast na Florydzie, ale długoterminowe plany firmy obejmują inne miejsca na całym świecie.

- Zawsze wyobrażaliśmy sobie możliwość oglądania najbardziej niesamowitych zjawisk naturalnych z kosmosu. Jak to musi wyglądać? Zorza polarna, but Włoch, delta Nilu i ciemnoniebieskie morza wokół Bahamów! Marine Spaceports, takie jak MS Voyager, sprawią, że to marzenie stanie się to rzeczywistością – powiedziała w oświadczeniu Jane Poynter, współzałożycielka i dyrektor generalna Space Perspective.
Polecamy
Polecamy
Jak będzie wyglądał lot balonem w kosmos?
Jak informuje Jane Poytner, loty będą odbywały się jedynie w idealnych warunkach atmosferycznych, przy skrupulatnej nawigacji pogody.

Fakt ten daje do zrozumienia, że wycieczki będą odbywały się całorocznie, ale - w zależności od pór roku – z różnych regionów.
Statek ma poruszać się wraz dominującymi wiatrami. Umożliwi to częstsze starty, a także więcej opcji na wybór pory dnia. Przewidywane są przede wszystkim loty o wschodzie i zachodzie słońca – czy to nie brzmi jak marzenie?

Co więcej, statek jest modernizowany w celu wykorzystywania biopaliwa ze względu na chęć na zmniejszenia śladu węglowego.
Space Perspective sprzedało już ponad tysiąc biletów na kosmiczną podróż balonem. Obecnie ich cena wynosi 125 tysięcy dolarów.
Polecamy