Lody o smaku ketchupu 

Anya Hindmarch to znana brytyjska projektantka specjalizująca się w niebanalnych projektach torebek i modowych dodatków. Jednak w tym sezonie londyńska designerka postanowiła poszerzyć swoją ofertę o… LODY!

Reklama

Anya Hindmarch otworzyła właśnie nową lodziarnię przy Pont Street w ekskluzywnej londyńskiej dzielnicy Belgravia. Nie znajdziecie tu jednak klasycznych lodowych smaków. The Ice Cream Project w swoim menu ma m.in. lody o smaku ketchupu, pieczonej fasolki czy majonezu Heinza. To chyba najbardziej zaskakujące smaki lodów, o jakichkolwiek słyszeliśmy!

- The Ice Cream Projekt ma na celu zakwestionowanie tradycyjnej percepcji – wyjaśnia Anya Hindmarch. – Pracujemy z najbardziej wyrafinowanymi składnikami, by spojrzeć na lody w zupełnie nowy sposób – dodaje pomysłodawczyni lodziarni.

Nietypowe smaki lodów w lodziarni THE ICE CREAM PROJECT / materiały prasowe Anya Hindmarch Nietypowe smaki lodów w lodziarni THE ICE CREAM PROJECT / materiały prasowe Anya Hindmarch

 

Samo miejsce zadziwia równie mocno, co same smaki lodów. Stosy pudełek piętrzą się w lodówkach, przypominając bardziej sklep spożywczy niż klasyczną lodziarnię. Za przeszklonymi zamrażarkami gdzieniegdzie pojawiają się spektakularne i nietuzinkowe projekty torebek Anyi Hindmarch.

Lodziarnia w Londynie THE ICE CREAM PROJECT / materiały prasowe Anya Hindmarch Lodziarnia w Londynie THE ICE CREAM PROJECT / materiały prasowe Anya Hindmarch

 

Niecodzienne smaki lodów 

Dla tych, którzy preferują jednak klasyczne smaki lodów, Anya Hindmarch przewidziała kilka „słodkości”, ale one też nawiązują do popularnych dań, które większość Brytyjczyków zna doskonale z własnych spiżarni. Są zatem: lody budyniowe a’la Coco Pops, lody o smaku Frosties czy Golden Syrup.

- Tworzenie codziennych rzeczy w niezwykły sposób zawsze było moją pasją i jest powodem, dla którego uwielbiam bawić się kultowymi markami – dodała Anya Hindmarch, przyznając, że wszystkie smaki, które oferuje w swojej lodziarni to kulinarne wspomnienia z jej dzieciństwa.

Lody o smaku Coco Pops - THE ICE CREAM PROJECT / materiały prasowe Anya Hindmarch Lody o smaku Coco Pops - THE ICE CREAM PROJECT / materiały prasowe Anya Hindmarch

Lody w The Ice Cream Project powstają w małych partiach w Devon i dostępne są w formie na wynos (3 funty za gałkę) oraz w półlitrowych pojemnikach (10 funtów za pudełko).

The Ice Cream Project będzie otwarty w Londynie od 9 lipca do 28 sierpnia 2022 roku.