LISTOPAD 2022: Wielka retrogradacja Marsa

Według astrologów, retrogradacja Marsa może być porównywana do okresu dojrzewania - nie ma mowy o żadnej stabilności. Ludzkie życie da się ponieść przede wszystkim mieszance zmiennych humorów, niewyleczonych traum i przykrych wspomnień. Nie oznacza to jednak, że zostaliśmy skazani na wielotygodniowe cierpienie...

Reklama

Retrogradacja Marsa rozpocznie się 30 października 2022 roku i zakończy ponad dwa miesiące później – 12 stycznia 2023.

Planeta ta według astrologów jest nośnikiem problemów, konfliktów, konfrontacji i niezdrowej ambicji. Popycha nas w kierunku, w którym niekoniecznie chcemy podążać. 

Ta okrutna wizja najbliższych tygodni na pewno nie napawa optymizmem, ale w gruncie rzeczy Mars jest też czymś na wzór silnika. Uczy, że po burzy zawsze wschodzi Słońce, a co nas nie zabije, to wzmocni – i tej wersji wydarzeń chcemy się trzymać.

 

Horoskop na listopad 2022 - Retrogradacja Marsa

Aby jednak nie dać się złej energii tej kapryśnej planety, przygotowaliśmy dla was horoskop dla wszystkich znaków zodiaku, dzięki któremu nawet największe przeciwności losu staną się możliwe do pokonania. 

Baran

Mars jest planetą rządzącą znakiem Barana. Zjawisko może wywołać kłótnie z bliskimi i zmusić do ponownego odkrycia kim jesteśmy naprawdę, zaglądając w głąb siebie... 

Jeśli chcesz przetestować swoją wrażliwość, pozwól sobie na przełomy mentalne. Przemyśl sposób, w jaki komunikujesz się z innymi i zastanów się, co tak naprawdę chcesz pokazać światu.

Byk

W ciągu najbliższych kilku tygodni Byki zaczną porządkować swoje finanse i poznawać dotychczasowe nawyki związane z wydawaniem pieniędzy. Czy to kosztowne występki? A może raczej odmawianie sobie każdej przyjemności ze względu na oszczędność? 

Mars zmusi cię do przemyślenia sposobu, w jaki alokujesz swoje zasoby. Jeśli Twoja pewność siebie zależy od czegoś, co tak naprawdę w żaden sposób nie wzbogaca życia, być może nadszedł czas, aby porzucić priorytety hamujące dobre samopoczucie?

Bliźnięta

Nadchodzące tygodnie rzucą wyzwanie bliźniaczym impulsom i okiełznają ich temperament. Dlaczego? Ponieważ Mars będzie cofał się właśnie poprzez znak Bliźniąt. Możemy oczekiwać powrotu przykrych wspomnień, które wyczerpią Cię emocjonalnie. 

Jednak, jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by dostać od kogoś drugą szansę, ta retrogradacja może w końcu przekształcić fantazję w rzeczywistość. Trzeba jednak znaleźć w sobie odwagę i naprawić błędy przeszłości – nie każdy problem da się zatuszować.

 

Rak

Osoby urodzone pod znakiem Raka stracą poczucie kontroli nad własnym życiem. Retrogradacja Marsa sprawi, że poczują się mniej obecne w towarzystwie. Dzięki temu jednak będą mogły liczyć na większą przestrzeń dla zanurzenia się we własnej wyobraźni.

Czasami wszystko, co możemy zrobić, to płynąć z prądem, wiedząc, że nasze emocje zmieniają się tak samo szybko jak wiatr. Poruszaj się w kierunku, który wydaje Ci się naturalny i nie rób nic wbrew sobie.

Lew

Ta retrogradacja zmusi Lwy do usunięcia ze swojego życia wielkiego łańcucha nieporozumień. Jeśli konflikty nękają codzienną dynamikę, trzeba je zwalczyć wszelkimi środkami.

Możesz mieć trudności ze znalezieniem odwagi, by urzeczywistnić tę bezkonfliktową wizję. Kiedy jednak zwrócisz uwagę na to, co tak naprawdę budzi twoje wątpliwości, dużo łatwiej będzie przeprowadzić trudną rozmowę. Zwątpienie w siebie to tylko strach. Pokonaj go.

Panna

W dobie ultraambicji i presji mediów społecznościowych Panny odczują utratę tak ważnej dla nich samodyscypliny.

Retrogradacja Marsa to okazja do tego, by odrzucić błahostki i zająć się tym, co tak naprawdę stanowi rdzeń Twojego życia.

Poświęcając czas na ponowne odkrywanie siebie, przygotujesz się do zmiany wizerunku i kariery. Słuchaj tylko tych opinii, które mają dla Ciebie znaczenie, i nie daj się wyprowadzić z równowagi. 

 

Waga

Wagi skupią się na swoich długofalowych celach. Retrogradacja Marsa zmusi osoby urodzone pod tym znakiem do zastanowienia się nad tym, co motywuje je do poszukiwania prawdy i rozwoju.

Aby urzeczywistnić wizję, którą manifestowałeś przez tyle lat, musisz pogodzić się z faktem, że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Uwolnij się od wszelkich oczekiwań i pozwól sobie na doświadczenia, które wzmocnią Twoją osobowość.

Skorpion

Skorpionem rządzi planeta Mars, a jej retrogradacja zmusza do ponownego przemyślenia dotychczasowych relacji. Co sprawia, że decydujesz się na przyjaźń czy związek? Jakie granice nie podlegają negocjacjom?

To czas na stawianie granic i zamykanie niektórych drzwi. Jeśli ktoś nie zasłużył na Twoje zaufanie, nie obdarzaj go nim już nigdy więcej. W przypadku niektórych relacji należy jasno określić warunki kolejnych spotkań i rozmów.

Strzelec

Nierozwiązane konflikty z partnerem? Retrogradacja Marsa zmusi Strzelców do przemyślenia powodów i konsekwencji niektórych nierozwiązanych spraw i przemilczanych nocy.

Relacje są trudne, ale potrzebne. I choć mówi się, że milczenie jest złotem, w tym przypadku jasne wyrażanie swoich potrzeb i oczekiwań wydaje się niezbędne. Nie da się budować wspólnej przyszłości bez wyznaczenia wspólnych celów. Co zrobić, aby nauczyć się żyć razem, a nie przeciwko sobie? To pytanie do Ciebie.

Koziorożec

Retrogradacja Marsa zmusi Koziorożce do znalezienia równowagi między pracą, którą wykonują dla innych, a pracą, którą wykonują dla siebie.

Czy codzienna praca hamuje Twoją zdolność do spełniania marzeń? Daj się ponieść! Ucz się przezwyciężać głęboko zakorzenione lęki i pozwól sobie na powrót do zdrowego pod względem emocjonalnym trybu życia. Musisz zacząć słuchać siebie, a nie przełożonych.

 

Wodnik

Osoby urodzone pod znakiem Wodnika mogą poczuć się wykluczone z towarzystwa i niedocenione w partnerstwie. Brak pasji, miłości i cielesności nie jest dobrą wizją na przyszłość, więc czas albo o nie zadbać, albo szukać ich w innym miejscu.

Eksperymentuj z nowymi sposobami poszukiwania radości, artystycznego wyrażania siebie i namiętności. To nie musi oznaczać zmiany partnera. Może nowe hobby albo nowa praca? Wybór należy do Ciebie.

Ryby

Retrogradacja Marsa rzuci światło na frustracje gromadzące się za zamkniętymi drzwiami. Konflikty rodzinne? A może trudne relacje z najbliższymi?

Czas otworzyć okna, uwolnić stłumioną wściekłość i zawalczyć o własne dobro. Oczyść swoją przestrzeń i postaw tabliczkę z zakazem wstępu dla wszystkich, którzy wchodzą do Twojego domu w brudnych butach i psują atmosferę.