Blackwell Fine Jamaican Rum – rum poświęcony Jamesowi Bondowi

O ile James Bond nieodłącznie kojarzony jest z martini, o tyle już twórca tej postaci – Ian Fleming – ma zdecydowanie więcej wspólnego z rumem. Trunek ten jest bowiem charakterystyczny przede wszystkim dla regionów karaibskich, a tak się składa, że Fleming z Karaibami był bardzo blisko związany przez niemal całą swoją karierę pisarską.

Reklama

Konkretnie z Jamajką i miasteczkiem Saint Mary Parish, w którym pisarz nie tylko mieszkał przez wiele lat, ale także stworzył wszystkie książki z serii o 007. Co więcej, willa należąca w przeszłości do Fleminga nie tylko pojawiła się w filmie „Dr. No” z 1962 r., pierwszej kinowej adaptacji przygód najsłynniejszego agenta Jej Królewskiej Mości, ale także do dziś jest częścią poświęconego Bondowi kurortu Golden Eye.

Okej, ale co to wszystko ma wspólnego z rumem Blackwell 007 Fine Jamaican Rum Limited Edition? Otóż założyciel marki Chris Blackwell jest także właścicielem wspomnianego kurortu Golden Eye i byłym przyjacielem Iana Fleminga, a co za tym idzie – jednym z największych fanów postaci Jamesa Bonda.

– Minęło ponad 60 lat od kinowego debiutu Jamesa Bonda w filmie „Dr. No” i od tego czasu jest on nieodłączną częścią mojego życia. Stworzyłem więc ten limitowany rum, by uczcić Bonda i mojego starego przyjaciela Iana Fleminga. Ten rum celebruje Jamajkę, moje przyjaźnie i moje rodzinne dziedzictwo – napisał Blackwell w oświadczeniu prasowym.

Blackwell 007 Fine Jamaican Rum – charakterystyka trunku

Edycja kolekcjonerska Blackwell 007 Fine Jamaican Rum wyróżnia się przede wszystkim charakterystycznym opakowaniem inspirowanym Jamesem Bondem. Wewnątrz znajduje się m.in. czarno-biała fotografia przedstawiająca jeden z kadrów z filmu „Dr. No”, a także odręcznie podpisana przez Blackwella nota do nabywców. 

Według informacji firmy Blackwell Fine Jamaican Rum, sam trunek jest natomiast wytwarzany na podstawie wiekowej receptury, która sięga czasów, gdy rodzina matki Blackwella posiadała powstałą w 1749 r. J. Wray & Nephew Appleton Estate, najstarszą cukrownię i destylarnię rumu na Jamajce. To właśnie temu rum zawdzięcza swoją głęboką, karmelową barwę, a także posmak wanilii i ostre nuty na finiszu.

Powstało jedynie tysiąc takich zestawów, a każdy z nich wart jest 700 dolarów.