Lego oficjalnie wkracza w świat Formuły 1 i ogłasza współpracę z jedną z czołowych drużyn stawki – McLaren Racing – niedługo przed oficjalną prezentacją nowego bolidu teamu na sezon 2022. Jest to pierwszy w historii duńskiego producenta tego typu projekt, który jednocześnie daje fanom zabawek i wyścigów wgląd w to, czego można spodziewać się w tym roku po brytyjskim teamie.

Reklama

Współpraca McLarena z Lego została ogłoszona tuż po tym, jak drugi kierowca drużyny – Lando Norris – podpisał czteroletnie przedłużenie kontraktu o wartości 109 mln dolarów.

LEGO Technic McLaren Formula 1

Kierowcy teamu McLaren Racing - Daniel Ricciardo oraz Lando Norris z bolidem Lego Technic McLaren Formula 1, fot. mat. prasowe Kierowcy teamu McLaren Racing - Daniel Ricciardo oraz Lando Norris z bolidem Lego Technic McLaren Formula 1, fot. mat. prasowe

Model bolidu został stworzony w ścisłej współpracy z inżynierami McLaren Racing i jest wierną repliką samochodu oznaczonego numerem MCL35M, który zajął czwarte miejsce w mistrzostwach konstruktorów w roku 2021.

Zestaw złożony z 1 432 elementów wyróżnia się niezwykłym poziomem szczegółowości – posiada ruchome części silnika (m.in. tłoki) oraz aktywne zawieszenie, dyferencjał i kierownicę, a także zestaw naklejek sponsorskich dla jeszcze większego realizmu. Po złożeniu bolid ma natomiast 13 cm wysokości, 65 cm długości i 27 cm szerokości.

Nigdy nie przestajemy próbować ekscytować i inspirować naszych fanów, przesuwając granice możliwości dzięki technologii – powiedział Niels Henrik Horsted, dyrektor ds. produktu w Lego.

Zestaw LEGO Technic McLaren Formula 1, tył bolidu/fot. mat. prasowe Zestaw LEGO Technic McLaren Formula 1, tył bolidu/fot. mat. prasowe

Swojego podekscytowania nie krył również James Key, dyrektor techniczny McLaren Racing. – To angażujący produkt, który celebruje nasze osiągnięcia w sezonie 2021 i jednocześnie daje fanom praktyczną interpretację nowego projektu samochodu na rok 2022 – mówił Key.

Było to możliwe dzięki sprawnej współpracy z zespołem LEGO Group, który wyszedł naprzeciw naszemu odważnemu i śmiałemu podejściu do projektowania. Ostateczny produkt wygląda fantastycznie i nie możemy się doczekać, kiedy pokażemy go naszym fanom – dodał.

Bolid LEGO Technic McLaren Formula 1 będzie dostępny na całym świecie od 1 marca 2022. Wyceniono go na 179 dolarów.