Jeden z dwóch modeli Lamborghini Countach użytych w filmie "Wilk z Wall Street" zostanie wystawiony na sprzedaż. Aukcja samochodu odbędzie się RM Sotheby's 8 grudnia 2023 roku w Nowym Jorku

Reklama

Lamborghini Countach w "Wilka z Wall Street" trafi na aukcję

W filmie Martina Scorsese wykorzystano dwa białe modele Lamborghini Countach 25th Anniversary Edition z 1989 roku. Według danych, do USA zostało dostarczonych tylko 12 egzemplarzy samochodu w tym kolorze i właśnie dwa z nich trafiły później na plan zdjęciowy "Wilka z Wall Street". 

Lamborghini Countach z Wilka z Wall Street / RM Sotheby's Lamborghini Countach z Wilka z Wall Street / RM Sotheby's

W filmie postać grana przez Leonardo DiCaprio prowadzi Lamborghini pod wpływem alkoholu i narkotyków. Podczas kręcenia scen Countach jest wielokrotnie rozbijany, ale egzemplarz Lambo, który trafi na aukcję jest w doskonałym stanie. Wszystko dlatego, że był używany jedynie do kręcenia tylko niektórych ujęć glamour. 

 

Niestety, nie ma informacji, w jakich konkretnie scenach pojawił się samochód, który będzie przedmiotem aukcji. Szczegółowa historia właścicieli samochodu również nie została jeszcze opublikowana. Wiadomo jedynie, że ten Countach ma numer podwozia KLA12722 i ma przednie zderzaki w specyfikacji amerykańskiej. Dom aukcyjny spodziewa się, że zostanie sprzedany za 1,5-2 mln dolarów.