Zima w Polsce: Limanowa zasypana śniegiem

Matka Natura po raz kolejny udowodniła, że nigdy nie odgadniemy jej planów. Zima w całej Polsce sprawiła, że znów poczuliśmy się, jak w czasach dzieciństwa! Śnieżne krajobrazy z całego kraju zasypały internet niczym białe płatki śniegu, ale jedne z najpiękniejszych zdjęć możecie zobaczyć, przeglądając fotografie z Limanowej. Naprawdę trudno przebić zimowe zdjęcia wykonane przez mieszkańców Limanowej czy kierowców, którzy mieli okazję jeździć tamtejszymi drogami.

Reklama

Zaspy śnieżne sięgające wysokości dorosłego mężczyzny, białe tunele, przez które prześwitują jedynie światła samochodów walczących z żywiołem i droga – wydawałoby się – dedykowana przede wszystkim pingwinom. Limanowa zamieniła się w prawdziwy, zimowy labirynt!

Zdjęcia zostały wykonane w okolicy szczytu Mogielica – najwyższego w powiecie limanowskim – natomiast największe zaspy odnotowuje się przy drodze łączącej Słopnice z Kamienicą. Opady śniegu w tych miejscach trwają od ponad tygodnia, a „śnieżne wzgórza” osiągają wysokość ponad dwóch metrów.

 

Pogoda w Polsce - zima z prawdziwego zdarzenia idealna na ferie! 

Choć mogłoby się wydawać, że zimowa sytuacja w Limanowej i w innych częściach polski bardzo utrudnia codzienność, Polacy zdają się być zachwyceni powrotem przysłowiowej Królowej Śniegu.

- Coś pięknego! Jak za starych dobrych czasów! Teraz tylko popatrzeć i wrócić do przeszłości myślami, kiedy się brnęło tam po tych zaspach!

- W końcu widoki jak z lat 70.!

- Tak się chodziło do szkoły 20-30 lat temu :) Starsi przecierali drogę młodszym – piszą Internauci pod zdjęciami zimy panującej w Limanowej na koncie limanowa.in na Instagramie. 

Cóż możemy powiedzieć? Nam także przypomniało się dzieciństwo!