Bentley Continental GT na licytacji komorniczej w Krakowie

Na stronie internetowej kancelarii komornika sądowego Marcina Leśniaka pojawiło się niezwykle ciekawe ogłoszenie. Już 12 września w Krakowie odbędzie się pierwsza licytacja zajętych przez niego dóbr w postaci trzech luksusowych samochodów.

Reklama

Pod młotek trafi Bentley Continental GT z 2011 r., Jaguar XJR z 2007 r. oraz Mercedes C63 AMG z 2008 r. Szacunkowa wartość każdego z pojazdów wynosi odpowiednio 200 tys. zł, oraz dwa razy po 72 tys. zł. Po doliczeniu podatku akcyzowego w wysokości 18,6 proc., ostateczna cena aut wahać się będzie w okolicach 240 tys. zł oraz 85 tys. zł.

Luksusowe auta w okazyjnych cenach

Mercedes C63 AMG, fot. Komornik Leśniak Mercedes C63 AMG, fot. Komornik Leśniak

W każdym przypadku komornicza wycena jest co najmniej o 100 tys. zł niższa niż wycena rynkowa na popularnych portalach z ogłoszeniami o sprzedaży samochodów. Najatrakcyjniejszą okazją jest jednak z pewnością Mercedes C63 AMG, który obecnie na rynku wyceniany jest w granicach 300 tys. zł. Na podobną kwotę na rynku wyceniany jest również Bentley Continental GT.

Wyraźnie niższe ceny nie są jednak niczym zaskakującym. Wpływają na to dwa główne czynniki. Po pierwsze, jest to licytacja komornicza, więc stan techniczny aut z pewnością nie jest idealny i przyszli nabywcy będą musieli wziąć tę kwestię pod uwagę.

Bentley Continental GT, fot. Komornik Leśniak Bentley Continental GT, fot. Komornik Leśniak

Po drugie, wszystkie samochody zostały sprowadzone do Polski z Wielkiej Brytanii, wobec czego ich kierownice znajdują się po prawej stronie, co również może stanowić dość dużą wadę dla nabywców z Polski.

Mimo to wszystkie auta z pewnością znajdą swoich amatorów podczas komorniczej aukcji. Ta odbędzie się 12 września 2022 r. o godz. 10.00 w Krakowie przy ul. Żabiniec 66/LU5.