Krakowski bar TAG wśród najlepszych na świecie

Wbrew nazwie rankingu „The World's 50 Best Bars” konkursowe jury każdego roku wybiera nie pięćdziesiąt, a sto najlepszych barów na świecie podzielonych na dwie pięćdziesiątki. Ogłoszenie wyróżnionych lokali zawsze wiąże się natomiast z dużym poruszeniem w branży, czego dowodem może być fakt, że już samo znalezienie się na liście – bez względu zajmowaną pozycję – jest wielkim prestiżem.

Reklama

W edycji 2022 konkursu „The World's 50 Best Bars” tego zaszczytu dostąpił z kolei pierwszy w historii lokal z Polski – koktajl bar TAG. Lokal znajduje się tuż przy krakowskich Plantach na ulicy Podwale 7 i otwarto go w lipcu 2020 r. podczas chwilowego poluzowania obostrzeń w trakcie szczytu pandemii COVID-19.

Ekipa TAG-a zdołała jednak przetrwać wszelkie kryzysy, dzięki czemu obecnie lokal kwitnie, czego najlepszym dowodem jest światowe uznanie wśród jurorów konkursu „The World's 50 Best Bars”.

– Jesteśmy więcej niż zaszczyceni tym, że jurorzy uznali nas za 97. koktajl bar na świecie na liście tegorocznej edycji The World's 50 Best Bars. Nie moglibyśmy być bardziej dumni z możliwości reprezentowania naszej społeczności na światowej scenie wśród tak wielu niesamowitych barów koktajlowych! TAG działa dopiero od 2 lat. Nie możemy się doczekać, co przyniesie przyszłość! – napisali właściciele lokalu na Instagramie.

Jurorzy konkursu docenili krakowski bar przede wszystkim za fenomenalną ofertę autorskich koktajli połączoną z unowocześnionymi wersjami klasycznych drinków. Co ciekawe, menadżerką w TAG-u jest niejaka Alicja Bączyk, która zdobyła czwarte miejsce podczas prestiżowego, międzynarodowego konkursu barmańskiego „World Class” organizowanego przez koncern Diageo.

Ogłoszenie pierwszej pięćdziesiątki najlepszych barów świata odbędzie się 4 października 2022 podczas uroczystej ceremonii organizowanej w Barcelonie.