Ginette - najpiękniejsza kotka na świecie w 2022 roku

Z kotami jest trochę tak, jak z dziećmi – dla swoich właścicieli zawsze będą tymi najpiękniejszymi. A jednak to właśnie 30 października 2022 roku, podczas Międzynarodowej Wystawy Kotów w Weronie, wyłoniono tego, który przewyższa swoją urodą wszystkie inne. Tytuł najpiękniejszego kota na świecie 2022 uzyskała kotka Ginette! 

Reklama

Ginette to czteroletnia kotka rasy rosyjskiej niebieskiej. Jest niezwykle rozkoszna i posłuszna, choć jury konkursu doceniło przede wszystkim jej wyjątkowe umaszczenie oraz krystaliczny kolor oczu

Co ciekawe, jak zaznacza jej właścicielka - Luigina Bertaglia – Ginette na co dzień nie przepada za zgiełkiem i hałasem. Stroni raczej od nieznajomych i z niechęcią przebywa w zatłoczonych miejscach. Na wystawie jednak czuła się jak ryba w wodzie. Z gracją zaprezentowała się sędziom, powoli rozglądając się na boki, aby podkreślić swoje wdzięki.

Te dwa aspekty sprawiły, że kotka oczarowała wszystkich w mgnieniu oka i wróciła do swojego domu w Bergamo z tytułem „najpiękniejszego kota na świecie w 2022”. Nie jest to jednak typowo włoski sukces. Świętować go mogą także Polacy.

 

Ginette – włoska kotka z polskimi korzeniami

Okazuje się, że w 2018 roku Luigina Bertaglia przywiozła Ginette do Włoch z polskiej hodowli Kamari w Katowicach.

- To była miłość od pierwszego wejrzenia. Kiedy zobaczyłem ją na polskiej ziemi w 2018 roku, zakochałem się w niej od razu – mówiła dla włoskich dziennikarzy Luigina Bertaglia.

Adopcja nie była jednak prosta, ponieważ hodowcy bali się, że kotka nie trafi w ręce prywatnego właściciela, a innej hodowli – takową właśnie prowadzi jej obecna właścicielka. Ostatecznie jednak Luigina Bertaglia przekonała ich, że ma dobre intencje.

I tak Ginette trafiła do Włoch, gdzie właśnie rozpoczyna swoją międzynarodową karierę!