Bugatti zaprosiło klientów Bolide do Molsheim

Bugatti nie pozwoliło swoim klientom złożyć modelu Bolide w konfiguratorze online. Jest to w sumie zrozumiałe. Ten torowy pojazd kosztuje około 5 mln dolarów, a więc przyszły właściciel powinien być w pełni usatysfakcjonowany z konfiguracji. Zamiast "plebejskiej" personalizacji na stronie, francuska firma zaprosiła swoich klientów do głównej siedziby marki w Molsheim. 

Reklama

To unikatowe zaproszenie ma również podkreślić rangę modelu Bolide, z którego marka jest wyjątkowo dumna. Bugatti uważa swój nowy pojazd za przełomowy w historii motoryzacji.

- Każdy hipersportowy samochód Bugatti jest wyjątkowy, ale Bolide to moment definiujący erę. Jedyny w swoim rodzaju nowoczesny samochód torowy napędzany naszym legendarnym silnikiem W16. Dla naszych klientów zorganizowaliśmy wyjątkową podróż, która jest hołdem dla wizji Bolide i jej wielu inspiracji w naszym legendarnym dziedzictwie wyścigowym – powiedział Hendrik Malinowski, dyrektor zarządzający Bugatti Automobiles.

Bugatti - wyjątkowa podróż do przeszłości

By jeszcze mocniej podkreślić wyjątkowość tego modelu, Bugatti starannie wyselekcjonowało swoich klientów, którzy zostali zabrani do Château Saint Jean, domu Bugatti od 1928 roku, gdzie czekała na nich podróż inspirowana sportami motorowymi.

W celu zrozumienia sportowego dziedzictwa, przyszli właściciele Bolide mieli możliwość przejechania się kultowym samochodem wyścigowym Bugatti Type 35, który w latach 1924-1930 odniósł ponad 2000 zwycięstw w wyścigach. Przybyli mieli także sposobność do przejażdżki innymi modelami marki, w tym Type 57G „Tank” i Type 59/50B III, który był opracowany przez samego Ettore Bugattiego.

 

Personalizacja Bugatti Bolide

Po zrozumieniu na nowo sportowego dziedzictwa marki, klienci mieli okazję bezpośrednio przedyskutować swoje pomysły z Jaschą Straubem, dyrektorem ds. sprzedaży i projektowania w Bugatti. Następnie mogli zasiąść do personalizacji swoich egzemplarzy zgodnie ze swoimi gustami.

Jascha Straub przeprowadził klientów przez każdy etap projektowania, omówił każdy aspekt, a także podsuwał pomysły. Po zakończeniu procesu konfiguracji przyszli właściciele mogli spróbować swoich sił za kierownicą Bolide. Niestety jedynie pod postacią symulatora.

 

Bugatti Bolide to najczystszy sport

Bugatti Bolide jest opisywane przez francuskiego producenta samochodów jako najczystsze wcielenie silnika W16. Wyprodukowanych zostanie jedynie 40 egzemplarzy. Jest to model, który poruszać się może wyłącznie po torach.

Bolide wyposażony jest w 8-litrowy silnik W16 z czterema turbosprężarkami i 7-biegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów. Dokładnie taki sam zestaw znaleźć można w innym modelu Bugatti – Chironie. Silnik wytwarza 1600 KM mocy.

Większość paneli nadwozia Bugatti Bolide wykonano z włókna węglowego, a jego części konstrukcyjne z tytanu. W efekcie Bolide waży 1450 kg.