Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2023 - finał, inicjatywa, wsparcie

Już 29 stycznia 2023 roku odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Polska ponownie połączy siły, aby „zagrać razem” dla wszystkich, którzy każdego dnia walczą o życie z powodu sepsy, choroby definiowanej jako synonim dla zakażenia ogólnego i odpowiadającej za przeszło 20 proc. wszystkich zgonów na świecie.

Reklama

Jak zapowiada Jurek Owsiak, w tym roku datki zebrane przez inicjatywę WOŚP zostaną przeznaczone za zakup m.in. zautomatyzowanych systemów posiewów próbek mikrobiologicznych, komór laminarnych do laboratoriów mikrobiologicznych czy urządzeń do identyfikacji mikroorganizmów metodą spektrometrii masowej typu Maldi TOF.

Oczywiście dołożenie swojej cegiełki będzie możliwe poprzez tradycyjne puszki rozprowadzane po całej Polsce przez wolontariuszy, przelewy bankowe, zakup logowanych produktów WOŚP oraz dzięki licznym aukcjom, które znajdziemy na stronie Allegro.

Weekend z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską, obiad z Donaldem Tuskiem czy kolacja z Magdą Linette? Oto najdroższe aukcje WOŚP 2023!

WOŚP 2023: Magiczny weekend z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską

WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe

W chwili pisania tego tekstu najdroższą i tym samem najpopularniejszą aukcją WOŚP 2023 jest „Magiczny weekend z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską”.

Jak czytamy na stronie licytacji, najsłynniejsza power couple polskiego biznesu zabierze nas w jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w Europie, aby wspólnie delektować się doskonałą kuchnią, winem, sztuką oraz niesamowitą atmosferą lokalnych winnic. 

Aktualnie cena licytacji wynosi 280 100 złotych.

WOŚP 2023: Zaproszenie na Roland Garros 2023 i rakieta Igi Świątek

WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe

Oprócz rakiety, która towarzyszyła jej podczas zwycięstwa w Roland Garros 2022 i US Open 2022, Iga Świątek postanowiła oddać na licytację WOŚP bilety na swój mecz podczas Roland Garros 2023. Widzieć na własne oczy mistrzynię w akcji? To marzenie wielu Polaków!

Poza tym  zwycięzca aukcji dostanie także podwójne zaproszenie na mecz pierwszej rundy French Open w Paryżu, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2023. Tenisistka deklaruje, że nie odpuści sobie osobistego spotkania!

Aktualnie cena licytacji wynosi 260 200 złotych.

WOŚP 2023: Replika BMW e30 M3 DTM Sport Evo 2.5 Show Car

WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe

Miłośnicy motoryzacji są wniebowzięci! Bartłomiej Ostaszewski postanowił wesprzeć WOŚP 2023 poprzez licytację repliki kultowego BMW e30 M3 DTM Sport Evo 2.5 Show Car, który nie tylko służył jako samochód treningowy Michała Nowosiadłego, ale także spełnił marzenie samego właściciela.

Jak tłumaczy Bartłomiej Ostaszewski, samochód został przebudowany, wyremontowany i przemalowany na barwy Wersteiner w CCP Zakopane, aby móc wziąć udział w przejeździe specjalnym ostatniej edycji rajdu Barbórka.

- Teraz pora by ten samochód spełniał marzenia kogoś innego i przyczynił się do pomocy przy zakupie niezbędnego sprzętu dla najmłodszych, a przy okazji niech przyniesie zwycięzcy dużo RADOŚCI. Sam jestem tatą dwójki dzieci i wiem jak zależy mi na ich zdrowiu – czytamy na stronie licytacji.

Aktualnie cena licytacji wynosi 83 877 złotych.

WOŚP 2023: Mercedes CLK A208 Patryka Mikiciuka

WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe

O takim samochodzie z pewnością marzy nie jeden fan motoryzacji, a dziś marzenie to może się spełnić! Patryk Mikiciuk postanowił wystawić na licytację kultowego Mercedesa CLK A208.

Samochód uosabia ducha lat 90. Oprócz lakieru w kolorze „mineral green” posiada także jasną, skórzaną tapicerkę oraz dwulitrowy wolnossący silnik o mocy 136 KM. Poza tym, w ostatnich tygodniach Mercedes był w rękach najlepszych specjalistów.

Wymieniono całe przednie zawieszenie oraz hamulce, przeprowadzono pełen detailing wraz z renowacją skór i położeniem ceramiki oraz wzbogacono go o 17 calowe felgi wraz z nowymi zimowymi oponami.

Aktualnie cena licytacji wynosi 70 300 złotych.

WOŚP 2023: Obiad i spacer po Gdańsku z Donaldem Tuskiem

WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe

A jeśli marzy wam się spacer po gdańskiej Starówce, Donald Tusk proponuje swoje towarzystwo!

Były przewodniczący Rady Europejskiej zapewnił, że z wielką przyjemnością opowie nam o swoim rodzinnym mieście podczas wspólnego obiadu w jednej z kultowych restauracji w Gdańsku i podaruje swoją książkę wraz z dedykacją.

Aktualna cena aukcji wynosi 70 100 złotych.

WOŚP 2023: Nieużywany Fiat 500

WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe

Jednym z przedmiotów licytacji WOŚP 2023 jest także Fiat 500 z 2021 roku, które Marcin Purtak wygrał podczas wyścigów motocyklowych Yamaha R1 Cup, przy Motocyklowych Wyścigowych Mistrzostwach Polski sezonu 2021. Samochód jest zupełnie nowy.

- Bardzo się cieszę, że moja pasja i zamiłowanie do sportów motorowych może przyczynić się do zrobienia czegoś dobrego dla innych – pisze na stronie aukcji Marcin Purtak.

Aktualna cena aukcji wynosi 55 200 złotych.

WOŚP 2023: Kolacja z Magdą Linette

WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe

Magda Linette postanowiła zaprosić jednego z darczyńców WOŚP 2023 na wspólną kolację w Poznaniu lub w Warszawie. Tenisistka zapyta nas o preferencje, a następnie zaproponuje dwa terminy spotkania. Szczegółowe informacje dotyczące miejsca i okoliczności póki co pozostają słodką tajemnicą.

- Dziękuję wszystkim licytującym, a Tobie zwycięzco/zwyciężczyni dziękuję podwójnie! Już nie mogę się doczekać, aż się poznamy. Moc anegdot z tenisowego świata gwarantowana. Do zobaczenia! - pisze Magda Linette na stronie licytacji.

Aktualna cena aukcji wynosi 46 600 złotych.

WOŚP 2023: Podróż na zorzę polarną z answear.com

WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe

Answear proponuje licytatorom WOŚP „lifespiracyjną” podróż w odkrywaniu piękna świata. Serwis zabierze nad na weekend w szklanym igloo Kelo na terenie Kakslauttanen Arctic Resort, gdzie spotkamy się z nieuchwytną zorzą polarną.

Jak czytamy na stronie licytacji, z uwagi na ograniczone występowanie zorzy polarnej, pobyt możemy zaplanować w okresie od stycznia do końca kwietnia 2023 lub od września do końca grudnia 2023. 

Aktualna cena aukcji wynosi 40 100 złotych.

WOŚP 2023: Anna Lewandowska zaprasza na CAMP BY ANN

WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe

Anna Lewandowska oddała na licytację WOŚP 2023 zaproszenie dla jednej osoby na wyjątkowy obóz CAMP BY ANN w Dojo Stara Wieś.

Codzienne treningi z Anną Lewandowską i z jej teamem, cudowna atmosfera, konsultacje dietetyczne, odnowa biologiczna i niezapomniane wspomnienia – naszym zdaniem to brzmi jak zapowiedź naprawdę wspaniałej przygody!

Aktualna cena aukcji wynosi 40 100 złotych.

WOŚP 2023: Zwiedzanie Europejskiego Centrum Astronautów

WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe WOŚP 2023 aukcje / materiały prasowe

Anna Fogtman zaprasza z kolei darczyńców WOŚP na wycieczkę po Europejskim Centrum Astronautów, podczas której będziemy mogli zobaczyć, jak astronautki i astronauci ESA przygotowują się do misji kosmicznych.

Zwiedzimy halę treningową, w której znajdują się makiety Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zobaczymy centrum kontroli lotów oraz przyjrzymy się basenowi, które mają przygotować astronautów do spacerów kosmicznych.

Po za tym Europejskie Centrum Astronautów przygotuje dla zwycięzcy kilka wystrzałowych fantów.

Aktualna cena aukcji wynosi 35 600 złotych.