Darmowy szampan w dniu śmierci Władimira Putina

- Darmowy szampan z okazji śmierci Putina – czytamy na plakacie przywieszonym przy kijowskiej restauracji Underwonder. Ukraińcy nie mogą doczekać się dnia, w którym cały świat usłyszy o śmierci rosyjskiego dyktatora.

Reklama

Cała sytuacja do złudzenia przypomina incydent z czasów II wojny światowej, kiedy to 6 marca 1953 roku w Waszyngtonie jeden z barów zaproponował darmowy barszcz dla swoich klientów w dniu śmierci Józefa Stalina.

Władimir Putin porównany do tyranii Józefa Stalina? To nie może być przypadek. I nim nie jest. 

Pomijając już fakt, że oba plakaty wyglądają bardzo podobnie, nawet sposób promowania akcji Underwonder niewiele odbiega od tego z przeszłości. W obu przypadkach na zdjęciach możemy zobaczyć dwie postacie, które z wielkim zadowoleniem spoglądają na swoje „dzieło”.

 

Śmierć Putina - Ukraińcy czekają na ten dzień 

Oprócz darmowego szampana, goście kijowskiej Underwonder będą posłuchać specjalnego koncertu przygotowanego przez właścicieli restauracji.

- 2022 rok. Cała Ukraina i cały cywilizowany świat z zapartym tchem oczekują na wielki koniec nowego tyrana – mówi dla The Saxon artysta Ruslan Lobanov.

Zapewne jest w tym stwierdzeniu sporo prawdy. Choć niektórych słów nie wypada wypowiadać na głos, wszyscy wiemy, że okrucieństwa armii Władimira Putina sprawiają, że wielu Ukraińców i ludzi z całego świata pragną sprawiedliwości.