Kiedy pełnia Księżyca 2022?

Pełnie Księżyca mają w sobie coś niesamowitego. Nocne niebo rozświetlone z ogromnym ziemskim satelitą mają w sobie coś z bajki, a czasem i horroru. Jednocześnie wielu z nas wierzy, że Księżyc i jego cykl naprawdę ma wpływ na to, co dzieje się na Ziemi. Niezależnie od tego, czy wierzycie w astrologię, czy lubicie po prostu oglądać zjawiska astronomiczne, kalendarz wszystkich pełni Księżyca 2022 z pewnością pomoże Wam zaplanować czas na obserwację nieba.

Reklama

Kiedy będziemy mogli zobaczyć pierwszą tegoroczną pełnię Księżyca? Styczniowa pełnia będzie miała miejsce już 18 stycznia!

Kiedy pełnia Księżyca w styczniu? Wilczy Księżyc

Pełnia Wilczego Księżyca będzie pierwszą pełnią w nowym roku. Będzie miała miejsce 18 stycznia 2022 51 minut po północy. To spektakularne zjawisko nazywane jest niekiedy także Lodowym Księżycem lub Starym Księżycem, ale najbardziej trafna wydaje się być nazwa wykorzystująca słowo „wilk”. Dlaczego? Ponieważ to właśnie w styczniu wilki rozpoczynają swój sezon lęgowy. Z tego powodu wyją i – ku przestrodze - są bardziej agresywne niż zazwyczaj. Czy to oznacza, że powinniśmy być w tym czasie bardziej ostrożni w życiu?

Absolutnie nie! Pierwsza pełnia Księżyca to doskonały czas na świętowanie tego, co udało nam się przezwyciężyć w minionym roku. Powinniśmy być pozytywni, otwarci na nowe wyzwania i emocje. Czas dać im upust, nawet jeśli dla niektórych będzie to wyjątkowo trudne.

 

Kiedy pełnia Księżyca? Śnieżny Księżyc – Luty 2022

W lutym pełnia Śnieżnego Księżyca pojawi się na niebie 17 lutego 2022 o godzinie 17:59. W ciągu wieków pełnia ta miała kilka nazw, m.in. była Księżycem Burzy lub Księżycem Głodu. To jedna z najciemniejszych i najbardziej „lodowatych” pełni, dlatego walka z unikaniem odpowiedzialności będzie dla nas wyjątkowo trudna.

Podczas Śnieżnego Księżyca powinniśmy wykorzystać swoją energię na otwarte wyrażanie swoich pragnień i mimo wszystko dążyć do postawionych sobie celów.

Kiedy pełnia Księżyca? Pełnia Robaczego Księżyca – marzec 2022

W marcu czeka nas pełnia o niewdzięcznej nazwie Robaczego Księżyca. Nastąpi ona 18 marca 2022 o godzinie o godzinie 08.20. To ostatnia zimowa i zarazem pierwsza wiosenno-letnia pełnia, dlatego często zbiega się z okresem równonocy.

Ten czas powinniśmy poświęcić na uczczenie swoich dotychczasowych wysiłków. Doceńmy to, co udało nam się już osiągnąć, aby zmotywować się do dalszych działań. Jeśli jednak poczujemy, że nie wykorzystaliśmy swojego potencjału w stu procentach, przekierujmy swoją energię w kierunku maksymalnej produktywności.

 

Kiedy pełnia Księżyca? Różowy Księżyc – kwiecień 2022

Wiosenny Różowy Księżyc wzejdzie 16 kwietnia o godzinie 20:57. I choć nazwa daje nam jasno do zrozumienia, jakiego koloru w tym czasie będzie Złoty Glob, w rzeczywistości nie jest on zabarwiony. Słowo „różowy” pochodzi od obfitości floksa mchu – małej roślinki, która porasta ziemię wczesną wiosną, właśnie w okresie kwietniowej pełni Księżyca.

Pełnia Różowego Księżyca daje nam przestrzeń do zaczerpnięcia oddechu. To czas na relaks i odpoczynek, na który przecież każdy powinien sobie czasami pozwolić.

Kiedy pełnia Księżyca? Kwiatowy Księżyc - maj 2022. Całkowite zaćmienie

Tegoroczny „Flower Moon” pojawi się na niebie 16 maja 2022 o godzinie 6:15. Tego samego dnia, zaledwie chwilę przed osiągnięciem zenitu, nastąpi także całkowite zaćmienie Księżyca.

Ta pełnia ma wywołać ogromną intensywność emocjonalną. Wiele osób poczuje, że nie może dłużej tłumić w sobie uczuć, które nie zawsze będą pozytywne. Co robić, aby się nie załamać? Najlepiej regulować swój organizm za pomocą aktywności fizycznej, m.in. jogą, wędrówkami po lesie czy tańcem.

Kiedy pełnia Księżyca? Truskawkowy Księżyc – czerwiec 2022

„Strawberry Moon” pojawi się 14 czerwca 2022 o godzinie 13:52. Ta pełnia nazywana jest także Superksiężycem, bo nasz naturalny satelita właśnie w tym czasie będzie najbliżej Ziemi. Wydarzy się to dokładnie o godzinie 19:20 czasu wschodniego.

Czerwcowa pełnia Superksiężyca zachęci nas do korzystania z uroków życia – od podróży, przez socjalizację, aż po sztukę najwyższych lotów. W tym czasie powinniśmy skupić się przede wszystkim na radości ze spotkań z najbliższymi.

Kiedy pełnia Księżyca? Burzowy Księżyc – lipiec 2022

Lipcowa pełnia Księżyca będzie miała miejsce na niebie 13 lipca 2022 o godzinie 20:38. Tym razem także zjawisko zbiegnie się z Superksiężycem. Co to dla nas oznacza?

Pełnia zachęci nas do zastanowienia się nad tym, jak wiele byliśmy do tej pory w stanie poświęcić, aby zrealizować swoje cele i marzenia. Być może zapomnieliśmy o nich jeszcze gdzieś w przedbiegach? To czas na refleksje dotyczące każdego aspektu naszego życia.

Kiedy pełnia Księżyca? Księżyc jesiotrów – sierpień 2022

Sierpień to czas zbiorów kukurydzy, dlatego pełnię w tym okresie określa się jako Księżyc Kukurydziany. Popularne jest także określenie Księżyca Jesiotrów. W sierpniu 2022 pełnia Księżyca będzie miała miejsce 12 sierpnia o godzinie 3:36.

Pełnia zachęci nas do skupienia się na duchowej sferze życia. Jeśli czujemy, że materializm przejął kontrolę nad wszystkim, co do tej pory było dla nas bezcenne, czas położyć temu kres.

Kiedy pełnia Księżyca? Księżyc zbiorów – wrzesień 2022

Wrześniowa pełnia Księżyca osiągnie zenit 10 września o godzinie 11:58.

W tym czasie powinniśmy dać sobie wytchnienie od wakacyjnego chaosu i przygotować się do jesieni. Pełnia zachęca nas do ponownego wdrożenia się w swoje obowiązki i nastawienia na pełną produktywność.

Kiedy pełnia Księżyca? Krwawy Księżyc – październik 2022

W tym roku Krwawy Księżyc pojawi się zbyt wcześnie, by towarzyszyć nocy Helloween, ale złowroga nazwa i tak napawa niepokojem. Pełnia pojawi się na niebie 9 października 2022 o godzinie 22:54.

Gdy północna półkula się ochładza, Księżyc w pełni przypomina nam o jesiennym wypoczynku. Nie chodzi jednak o to, by porzucić swoje marzenia lub stworzyć zastój w dążeniu do celu. Powinniśmy jedynie znaleźć czas również na to, by zregenerować swoje siły.

Kiedy pełnia Księżyca? Mroźny Księżyc – listopad 2022

Pełnia Mroźnego Księżyca to przypomnienie, że nadchodzi zima. Pojawi się na niebie 8 listopada 2022 o godzinie 12:02. W tym roku zbiegnie się dodatkowo z całkowitym zaćmieniem Księżyca.

Astrolodzy twierdzą, że tym czasie możemy czuć się niesamowicie zmartwieni – często niepotrzebnie. Wczesne przygotowania do Bożego Narodzenia i związany z tym zakup prezentów może być dużym obciążeniem dla naszego portfela, ale powinniśmy pamiętać, że kwintesencja świąt skupia się na bliskości i rodzinie, a ich materialna część to jedynie dodatek.

Kiedy pełnia Księżyca? Zimny Księżyc – grudzień 2022

Ostatnia pełnia Księżyca w 2022 roku nastąpi 8 grudnia 2022 o godzinie 05:09. W tym czasie poczujemy się naładowani pozytywną energią i niesamowicie pewni siebie. To czas na spotkania z rodziną i przyjaciółmi, bez względu na ich wyznanie czy kulturę.

Pełnia Księżyca 2022: jak wpływa na nas?

Pełnia jest jedną z czterech faz Księżyca. Co ciekawe, rzeczywista pełnia trwa tylko chwilkę, co oznacza, że jej dokładny czas przypada na część planety w ciągu dnia. Czasami jednak Księżyc może wydawać się pełny także dzień przed lub dzień po tym zjawisku, kiedy tarcza jest oświetlona w 98 proc.

W kategoriach astronomicznych pełnia Księżyca jest postrzegana jako punkt kulminacyjny. Być może to właśnie dlatego nasza kultura dostrzega w niej pewną niesamowitość - czy wiedzieliście że data Niedzieli Wielkanocnej jest ustalana na jej podstawie? Niektórzy uważają także, że jest ona powodem wielu chorób psychicznych. Stąd właśnie wzięła się angielska nazwa „lunatic”, czyli „wariat”.