Arch 1s - nowy motocykl firmy Keanu Reevesa

Firma motocyklowa Keanu Reevesa to nie żadna fanaberia celebryty, który odcina kupony od swojej sławy, ale wyraz szczerej i prawdziwej pasji aktora. Dlatego też jednoślady produkowane przez Arch Motorcycles to doskonale dopracowane maszyny, choć nie najtańsze.

Reklama

Dokładnie taki jest też drugi projekt firmy oznaczony nazwą Arch 1s. Motocykl to dużo bardziej sportowa i agresywna wersja jego poprzednika KRGT-1, który pojawił się na rynku w 2020 r. Zacznijmy od podobieństw między obiema maszynami.

Arch 1s - parametry motocykla

Zarówno KRGT-1, jak i Arch 1s, napędzane są potężnym silnikiem v-twin o pojemności nieco ponad 2 litrów, który generuje ponad 160 niutonometrów momentu obrotowego. Nie wiadomo jednak, ile koni mechanicznych generuje ta jednostka, ponieważ Arch Motorcycles nie dzieli się ze światem takimi danymi. Przypuszczamy jednak, że moc jest „odpowiednio duża”.

Główną różnicę między obiema maszynami stanowi pozycja za kierownicą. W przypadku KRGT-1 – z nogami wyciągniętymi naprzód. W przypadku Arch 1s – z nogami znajdującymi się nieco za kierowcą. Dzięki temu położenie ridera jest dużo bardziej agresywne, a motocykl charakteryzuje się bardziej sportowym charakterem i smuklejszą sylwetką.

Nadwozie 1s zostało w całości zaprojektowane i zbudowane przez Arch Motorcycles. Wykonano je z aluminium uzupełnianego gdzieniegdzie włóknem węglowym, dzięki czemu cała konstrukcja jest lekka i wytrzymała. Ciekawostkę stanowi z pewnością ekstrawagancki bak z paliwem, który otwiera się poprzez przekręcenie litery „A” znajdującej się na jego szczycie.

Być może w przypadku innych marek byłaby to lekka przesada, ale Keanu można wybaczyć podobno rozwiązania. Tym bardziej że właśnie takie drobnostki mogą uzasadniać cenę jednośladu. Arch 1 wyceniany jest bowiem na 128 tys. dolarów lub więcej – w zależności od fantazji kupca.