Horoskop na jesień 2022. Retrogradacja sześciu planet

Zdaniem astrologów kiedy Merkury wkracza w fazę retrogradacji, a dzieje się to trzy razy do roku, ludzkość może odczuwać ogólne rozdrażnienie. Tegoroczna jesień będzie zatem wielkim miszmaszem emocji – nie zawsze tych łatwych – bo czeka nasz retrogradacja aż sześciu planet!

Reklama

Merkury, Jowisz, Saturn, Neptun, Uran i Pluton – sześć retrogradacji w kilka miesięcy? Tak, to możliwe i na to właśnie powinniśmy się przygotować. Z pewnością nie będzie to najłatwiejszy czas w naszym życiu, ale nie ma się co martwić. Według astrologów czekają nas także te pozytywne emocje.

 

Czym jest retrogradacja?

Gdybyśmy wzięli do ręki teleskop, zauważylibyśmy, że Księżyc i Słońce, przez cały rok poruszają się w tym samym kierunku. Planety jednak zdają się zmieniać kierunek ruchu.

W rzeczywistości jednak ruch wsteczny planet, czyli retrogradacja, jest jedynie złudzeniem. Każda z planet nieustannie prze do przodu, ale nasz umysł zakrzywia ten obraz.

Wynika to z tego, że planety – włącznie z Ziemią – poruszają się wokół Słońca z różnymi prędkościami, dlatego czasami może się wydawać, że jedna z nich się cofa. Działa to na zasadzie dwóch pociągów przejeżdżających obok siebie. Gdy jeden z nich przyspiesza, osoba obserwująca go z sąsiedniego pociągu, ma wrażenie, że się cofa i tak dalej.

W astrologii jednak retrogradacja jest pewnym okresem czasu, w którym ludzkie życie zaczyna zwalniać. To natomiast skłoni nas do ponownego przepracowania pewnych tematów z różnych dziedzin – wszystko zależy od specyfiki trwającej w danym momencie retrogradacji.

Sprawdźcie nasz kalendarz retrogradacji na jesień 2022.

Retrogradacja Merkurego, 10.09. - 02.10.2022

Retrogradacja Merkurego już trwa i jest jedną z najbardziej emocjonalnych, jeśli chodzi o astrologię. Mówi się, że retrogradacja Merkurego wpływa na komunikację międzyludzką i logikę myślenia. Z tego powodu możemy czuć się rozdrażnieni, ospali i zniechęceni do codziennych obowiązków.

Teoretycznie można by się skupić jedynie na tych negatywnych aspektach. W rzeczywistości jednak przesłanie planety jest inne – jeśli wszystko idzie nie po Twojej myśli, postaw znak „STOP”, zwolnij i pozwól sobie na odpoczynek.

Retrogradacja Marsa, 30.10.2022 – 12.01.2023

Retrogradacja Marsa potrwa nieco dłużej niż retrogradacja Merkurego, bo od 30 października 2022 do 12 stycznia następnego roku. Co to dla nas oznacza?

Mars reprezentuje działanie, fizyczność i miłość. Kiedy planeta jest w retrogradacji, możemy spodziewać się spadku nie tylko poziomu energii czy motywacji, ale także chęci do miłosnych uniesień.

 

Retrogradacja Jowisza, 28.07- 23.11.2022

Jowisz to planeta kojarzona ze szczęściem, ekscytacją i ekspansją. Jej retrogradacja skłoni nas do wielu autorefleksji, a czasami nawet do filozofowania.

Chodzi jednak przede wszystkim o to, by spojrzeć na życie z nieco szerszej perspektywy, zauważyć to, co do tej pory było poza kadrem i skupić się na uczuciach, które w danej chwili są dla nas najważniejsze.

Retrogradacja Saturna, 04.06- 23.10.2022

Saturn to trudna planeta, rządzi wszystkimi aspektami związanymi ze strukturą i dyscypliną. W związku z tym w czasie retrogradacji oferuje ludziom czas na zadbanie o rozwój osobisty.

Retrogradacja Saturna zachęca do odważnych kroków naprzód i nie pozwala na to, by spoglądać wstecz. To czas podejmowania decyzji, które odbiją się na reszcie naszego życia – należy zatem zachować zdrowy rozsądek.

 

Retrogradacja Uranu, 24.09.2022 – 23.01.2023

Uran jest jak dzika karta astrologii. Słynie z buntowniczej, swobodnej energii i nieoczekiwanych wstrząsów.

Może to oznaczać, że z jednej strony nabierzemy odwagi do podejmowania pewnych ważnych decyzji, ale z drugiej strony w mgnieniu oka odczujemy tego skutki – nie zawsze te pozytywne.

Retrogradacja Neptuna, 28.06 – 4.12.2022

Mówi się, że kapryśny Neptun rządzi naszymi ideałami i marzeniami. Kiedy ta planeta jest w retrogradacji, nie powinniśmy oczekiwać żadnych dramatów.

Retrogradacja Neptuna zachęci nas raczej do refleksji na temat tego, jak wyrażamy swoją kreatywność i czy w ogóle zdążyliśmy ją odkryć.

 

Retrogradacja Plutona, 28.04 - 08.10.2022

Chociaż nauka lubi wykluczać Plutona z kręgu prawdziwych planet, astrologia zdecydowanie się temu sprzeciwia. Dlaczego? Ponieważ Pluton niesie ze sobą ogromny ciężar - rządzi śmiercią, odrodzeniem i transformacją.

Kiedy planeta jest w retrogradacji, motywuje ludzkość do zdyskwalifikowania wszelkich toksycznych, negatywnych i autodestrukcyjnych zachowań. Powinniśmy także skupić się na trudnych relacjach. Być może niektóre z nich nie są warte ratunku?