Joe Biden zamieni „Bestię” na elektrycznego Chevrolet Corvette

Joe Biden podczas Detroit Auto Show 2022 udzielił wywiadu, w którym przyznał, że zależy mu a rozwoju elektryfikacji w Stanach Zjednoczonych. 

Reklama

Wówczas prezydent Stanów Zjednoczonych miał okazję przetestować elektrycznego Cadillaca Lyriq, który z pewnością nie przypomina kultowego samochodu Cadillac One - znanego powszechnie jako „Bestia”.

Jednak to nie ten model elektrycznego samochodu przypadł najbardziej do gustu prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Jego faworytem podczas imprezy był pomarańczowy Chevrolet Corvette w pełni elektrycznej wersji, który pojawi się na rynku już w 2035 roku.

- W 2035 roku będę stał pierwszy w kolejce do elektrycznego Chevroleta Corvette – przyznał Joe Biden.

Ta zapowiedź jest jednak jedynie deserem wobec planów prezydenta USA dotyczących elektryfikacji pojazdów w Ameryce.

 

Prezydent Joe Biden o przyszłości samochodów elektrycznych

- Ameryka inwestuje łącznie 135 miliardów dolarów w rozwój pojazdów elektrycznych. Wierzę, że możemy być przyszłością ich produkcji. Amerykańska motoryzacja powraca, Detroit powraca, my powracamy! Wybieramy budowanie lepszej Ameryki, Ameryki, która zmaga się z kryzysem klimatycznym - mówił Joe Biden podczas Detroit Auto Show.

W trakcie imprezy Joe Biden ogłosił także zatwierdzenie pierwszych 900 milionów dolarów na budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych w 35 stanach, co jest częścią ustawy o infrastrukturze zatwierdzonej w listopadzie ubiegłego roku.

- Postępy w produkcji pojazdów elektrycznych napawają mnie optymizmem – chociaż lubię też prędkość – dodał Joe Biden.