Trójmiasto i jego goście: Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May

Informacje o obecności legendarnej trójki prezenterów motoryzacyjnych w Gdańsku pojawiły się na łamach lokalnego portalu trojmiasto.pl.

Reklama

Według zdjęć i relacji użytkowników serwisu Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May pojawili się w poniedziałek 20 czerwca i we wtorek 21 czerwca w terminalu portowym w Gdyni, a następnie na ulicach Gdańska m.in. w pobliżu stoczni, Westerplatte i na Długim Targu.

 

Towarzyszyły im oczywiście trzy wyjątkowe samochody i cała ekipa filmowa. Według relacji Clarkson przemierzał trójmiejskie ulice za kierownicą Mitsuoki Le-Seyde, Hammond – Chevroleta SSR, a May – Crosleya Convertible.

Wszystkie te auta są nietypowe nawet jak na standardy „The Grand Tour”, przy czym pierwszy z nich to najprawdopodobniej jeden z zaledwie pięciuset egzemplarzy wyprodukowanych kiedykolwiek.

Clarkson, Hammond i May w Gdańsku. Od lewej: Mitsuoka Le-Seyde, Chevrolet SSR, Crosley Convertible /fot. Reddit Clarkson, Hammond i May w Gdańsku. Od lewej: Mitsuoka Le-Seyde, Chevrolet SSR, Crosley Convertible /fot. Reddit

The Grand Tour w Polsce - odcinek specjalny 

Wiele wskazuje na to, że ekipa The Grand Tour zawitała do Trójmiasta w ramach realizacji zdjęć do kolejnej odsłony swojego programu. Jeden z użytkowników serwisu Reddit twierdzi m.in., że jest to element skandynawsko-polskiego odcinka specjalnego, ale nie ma żadnych informacji potwierdzających pojawienie się Clarksona, Hammonda i Maya w Szwecji, Norwegii czy Danii.

Z nieoficjalnych informacji wynika też, że kolejnymi przystankami na ich trasie z Trójmiasta mają być Poznań, Żagań, Świebodzin, Pustynia Błędowska oraz Kraków, a metą trasy położone tuż przy granicy ze Słowenią włoskie miasto portowe Triest.

Gdyby doniesienia te okazały się prawdą, pretekstem do nakręcenia tego odcinka „The Grand Tour” mogłyby być słynne słowa brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, który podczas przemówienia w Fulton powiedział: „Od Szczecina nad Bałtykiem do Triestu nad Adriatykiem opuściła się żelazna kurtyna w poprzek kontynentu”.

Na razie żadna z powyższych informacji nie została jednak potwierdzona ani przez ekipę „The Grand Tour”, ani przez władze serwisu Amazon Prime.