Jelenia Góra: Trwa budowa kompleksu Termy Karkonosze

Chyba nie ma lepszej metody zimowego wypoczynku niż kąpiel w wodach termalnych. I choć do tej pory termin ten kojarzył się nam przede wszystkim z okolicami Tatr, już wkrótce nasze myślenie może ulec zmianie, bo w Staniszowie pod Jelenią Górą właśnie trwają prace nad budową Term Karkonosze!

Reklama

Termy Karkonosze uważane są za jedyny tak okazały obiekt basenowy w Polsce. Zajmują powierzchnię 6 hektarów, na których powstanie dziewięć obiektów willowych oraz część hotelowa z 64 apartamentami.

Uzupełnieniem będą ponadto specjalne sale konferencyjne, restauracje, narciarnie i rowerownie oraz wspomniane wcześniej baseny termalne.

Głównym wykonawcą inwestycji jest grupa Atlas Ward Polska, natomiast za sam projekt odpowiada wrocławska firma architektoniczna Q2Studio.

Termy Karkonosze – nowe centrum relaksu w Polsce

Termy Karkonosze składają się z trzech głównych części: hotelowo-rekreacyjnej, rodzinnej i kameralnej. Ich punktem centralnym stanie się 18 basenów z wodami termalnymi z lustrem wody zajmującym aż 3500 mkw.

Termy Karkonosze / materiały prasowe Termy Karkonosze / materiały prasowe

Co więcej, obiekt - jak zapowiadają twórcy - będzie wykorzystywał energię geotermalną. Oznacza to, że woda, która trafia do zbiorników zyskuje temperaturę uważaną za najbardziej optymalną dla relaksu organizmu - zwykle jest to przedział od 28 do 36 stopni Celsjusza. Dzięki temu natomiast możemy korzystać z wszystkich basenów, nawet tych zewnętrznych, przez cały rok.

Termy Karkonosze / materiały prasowe Termy Karkonosze / materiały prasowe

A jednak baseny termalne będą tylko jedną z wielu form wypoczynku, jaki zaproponują swoim gościom Termy Karkonosze. Na terenie kompleksu powstanie także specjalna strefa SPA, która obejmie m.in. sauny fińskie, jacuzzi, bicze wodne oraz dwa gabinety masażu.

Termy Karkonosze / materiały prasowe Termy Karkonosze / materiały prasowe

Przestrzeń wzbogacona jest także o tereny zielone, liczne sadzawki, plaże oraz staw.

 

Kiedy otwarcie Term Karkonosze?

Według szacunków inwestorów Termy Karkonosze powinny rozpocząć działalność już jesienią 2023 roku.

Aktualnie apartamenty na ich terenie można zakupić w formie inwestycji bądź wynająć na okres 10 lat z możliwością przedłużenia umowy. W przyszłości wszystkie otworzą się na pierwszych gości.