Rolls-Royce Boat Tail ma nowego właściciela. To piłkarz Mauro Icardi 

Rolls-Royce stworzył zaledwie trzy modele ultraluksusowego Boat Tail, a właścicielem jednego z nich - jak się okazuje, został właśnie argentyński piłkarz Mauro Icardi.

Reklama

Podobno dwa pozostałe samochody powędrowały już do Jay’a-Z i Beyonce oraz przedsiębiorcy, który zajmuje się sprzedażą pereł.

Ile piłkarz musiał zapłacić za to motoryzacyjne cacko? Od 23 do 28 mln dolarów. Jedno jest pewne, piłkarz ściśle współpracował z Rolls-Roycem, gdyż każde auto było spersonalizowane pod klienta.

Rolls-Royce Boast Tail / materiały prasowe Rolls-Royce Rolls-Royce Boast Tail / materiały prasowe Rolls-Royce

Rolls-Royce Boat Tail - jedno z najdroższych aut świata 

Boat Tail to wyjątkowe auto. Wiele jego elementów jest wykonanych ręcznie. Firma - tworząc ten model - inspirowała się sztuką jachtową, co zresztą widać w jego sylwetce.

Tył pojazdu zwęża się, a za siedzeniami rozpościera się drewniany pokład jak w statkach. Do tego dołożono wysokiej klasy stal nierdzewną i praktycznie mamy statek na kołach. Jest nawet specjalny podnóżek w tylnej części pojazdu.

I chociaż na potrzeby tego modelu stworzono 1813 nowych części, to pod maską skrywa się dobrze znany silnik V12 o pojemności 6,75 litra, który generuje 563 KM mocy.

 

Na wyposażeniu Boat Tail znalazła się m.in. kuchenka turystyczna, lodówka na szampana i zastawa od Christofle. To luksusowy kabriolet stworzony do weekendowych wypadów za miasto, spontanicznych wycieczek i obcowania z przyrodą. 

Rolls-Royce Boast Tail / materiały prasowe Rolls-Royce Rolls-Royce Boast Tail / materiały prasowe Rolls-Royce