Lamborghini Urus - ulubiony samochód szefa

Podczas światowej premiery najnowszego terenowego modelu Lamborghini Hurracan Sterrato dyrektor generalny Lamborghini Stephan Winkelmann wypowiedział się nie tylko na temat planów włoskiej marki i rywalizacji z Ferrari, ale też zdradził, jakim modelem samochodu jeździ aktualnie. 

Reklama

– Często zmieniam samochody. Obecnie jeżdżę Urusem Performante. W miejscu, w którym mieszkam, mam teoretycznie dwa miejsca parkingowe, ale w praktyce jest to półtora miejsca. W sam raz na Urusa – powiedział Stephan Winklemann w rozmowie z Interią Motoryzacja. 

Lamborghini kontra Ferrari - odwieczna rywalizacja 

Jak już wspomnieliśmy, CEO producenta z Sant'Agata Bolognese wypowiedział się również m.in. na temat tego, co sądzi o swoich największych konkurentach i rywalach z Maranello, czyli o marce Ferrari.

– Nasza historia to historia rywalizacji. To na niej zbudowano markę Lamborghini. Rywalizacja towarzyszy nam po dziś dzień. Szanuję naszych konkurentów. Rynek jest bardzo różnorodny, a my oferujemy inne doświadczenia, inny produkt niż wspomniane Ferrari – przyznał Stephan Winklemann.

Szef Lamborghini odniósł się też do tego, czy marka zamierza nadgonić konkurencję z Maranello pod względem liczby oferowanych modeli samochodów.

– Oczywiście, że będziemy prezentować zupełnie nowe modele, ale ich liczba w gamie nie jest dla nas najważniejsza – dodał Stephan Winklemann.

Jego zdaniem najistotniejsza z punktu widzenia Lamborghini nie jest bowiem szerokość gamy modelowej, a raczej zachowanie ekskluzywności marki oraz realizowanie potrzeb klientów, których głos jest dla włoskiego producenta niezwykle istotny.

– Wyrazem tego podejścia jest chociażby Huracan Sterrato – auto, którego nasi klienci chcieli, które wpisuje się w obecne trendy w świecie marek superpremium – powiedział CEO marki.

Spodobał Ci się Well.pl? Obserwuj nas na Instagramie: