WELL STORY: Jak sprytny hodowca ostryg oszukał złodziei i rozkręcił produkcję walentynkowych skorupiaków

Jak oszukać złodzieja? Hodowca ostryg z Port-Leucate wpadł na bardzo ciekawy pomysł. Jego zabezpieczenia „antywłamaniowe” zostały oparte na karteczkach, które hodowca wkładał do środka muszli skorupiaka. Dzięki temu kradzież ostryg w Langwedocji gwałtownie spadła.
Sposób na złodzieja ostryg
Dobrych kilka lat temu pewien hodowca ostryg w Langwedocji Christophe Guinot padł ofiarą kradzieży wartej przeszło 30 tys. zł. W tej sytuacji pozostało tylko jedno wyjście – należy zadzwonić na policję, a następnie wzmocnić swój system zabezpieczeń. Każdy z nas postąpiłby tak samo. A jednak francuski hodowca postanowił oszukać procesy myślowe złodziei. Jego podstępny plan przechytrzył niejednego z nich.
Christophe Guinot postawił na analogowy „system karteczkowy”. Najpierw napisał na maszynie kilka karteczek, na których widniała informacja o pewnej wygranej. Znajdował się na nich także numer kontaktowy, pod który należało zadzwonić, aby odebrać potencjalną nagrodę.
- To miało efekt odstraszający – mówi Christophe Guinot dla Reuters.
Gdy potencjalny zwycięzca kontaktował się z hodowcą ostryg, ten pytał go o miejsce, w którym zakupiono skorupiaki. Jeśli ktoś podał miejsce, w którym Christophe Guinot nie prowadzi dystrybucji, został poinformowany, że kupił kradzione ostrygi, a policja dostaje informacje, gdzie powinna szukać złodziei.
W szybkim czasie pomysł Christophe’a Guinota został rozpowszechniony wśród hodowców. Dzięki „systemowi karteczkowemu” w ostatnich trzech latach liczba kradzieży ostryg w Langwedocji drastycznie spadła, a Christophe Guinot inwestuje w ulepszenie swojej koncepcji. W 2014 roku zakupił lasery, dzięki którym dodatkowo grawerował muszle ostryg.

Polecamy
Ostrygi na walentynki
Jak się okazuje, francuski hodowca ostryg ma mnóstwo doskonałych i innowacyjnych pomysłów, a „system karteczkowy” był tylko jednym z wielu. Christophe Guinot to prawdziwy romantyk. Jakiś czas temu wprowadził na rynek ostrygi w kształcie serca. Pojawiają się one tylko raz w roku jako symbol walentynkowej miłości.
Genezą powstania ostryg w kształcie serca był podarunek, który hodowca otrzymał od swojej żony. Podczas jednego ze spacerów znalazła ona na plaży ostrygę w kształcie serca i podarowała mężowi. Właśnie wtedy Christophe Guinot wpadł na pomysł hodowania „serduszkowych ostryg”.
- Ostrygi w kształcie serca sprzedaję w tej samej cenie, co te klasyczne, mimo że są trzy razy bardziej pracochłonne. Nie robię tego dla pieniędzy. To kontynuacja pięknego romansu – mówi Christophe Guinot dla The Local.
Polecamy
Popularne
- 1 WELL TALK: Słynny polski sommelier Piotr Kamecki o tym, jak Polacy piją wino: "Wielu kupuje butelkę, bo podoba im się etykietka"
- 2 Wojna w Ukrainie dobija rosyjski rynek samochodowy. Tylko w maju produkcja aut w kraju spadła o 97 proc.
- 3 INTERNAL SHOWER to hit na Instagramie. Jak zrobić i stosować prysznic na jelita?
- 4 Nowy superjacht od Zaha Hadid Architects jest przepiękny i zasilany energią słoneczną!
- 5 WELL LIST: 10 najlepszych luksusowych hoteli nad polskim morzem, które warto odwiedzić właśnie teraz!
Zajrzyj na nasz inspirujący profil na Instagramie
Najnowsze

Magiczne miejsca na mapie Polski, które wyglądają jak TOSKANIA!

Wielki sukces polskiego architekta. Zaprojektował dom do nowej produkcji Netflixa

Córka Elvisa Presleya straciła miliony. Kim jest Lisa Maria Presley i jak roztrwoniła fortunę ojca?

WELL LIST: 10 najlepszych luksusowych hoteli nad polskim morzem, które warto odwiedzić właśnie teraz!
