Jak przyciągnąć do siebie pieniądze „domowymi sposobami”?

Z pewnością słyszeliście kiedyś o słynnym „grosiku na szczęście”, który miał zwiastować nagły przypływ gotówki, albo o tym, aby chuchać na znalezione pieniądze, aby życie było pełne dostatku. Dziś tego typu praktyki nazywamy zabobonami, ale słowo „wierzenia” brzmi adekwatniej, bo w istocie, dawniej naprawdę w nie wierzono.

Reklama

A może i dziś przyniosą nam trochę szczęścia? W końcu babcie, które zapewne nam je przekazały, to skarbnica wiedzy! Na wszelki wypadek zatem, przypominamy kilka najważniejszych wierzeń, które mają przyciągnąć do nas pieniądze jak magnes!

Kocie wąsy na szczęście

Rozpocznijmy od wierzenia, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim kociarom i kociarzom. Podobno kocie wąsy, czyli wibrysy, są niezwykle cenne, ponieważ odpowiadają za odbieranie najdelikatniejszych bodźców.

Zgodnie z tym faktem twierdzi się, że zebranie wibrysów, które wypadły kotu, i włożenie ich do portfela zatrzyma pieniądze na dłużej.

Czerwony portfel zatrzymuje pieniądze

Bardzo podobną funkcję co kocie wąsy pełni czerwony portfel. Okazuje się, że czerwone portfele mogą przynieść finansowy dobrobyt. Czyżby odstraszały zakupy?

 

Rośliny domowe to magnes na pieniądze

Zgodnie z chińską tradycją i filozofią Feng Shui jednym ze sposobów na finansowy dobrobyt są rośliny. I to nie byle jakie, bo chodzi o rośliny domowe o okrągłych liściach. Pilea peperomiodies nie przez przypadek nazywana jest Pieniążkiem, prawda?

Torebka na podłodze i „uciekające” pieniądze

Drogie Panie, czy zdarzyło się wam położyć torebkę na podłodze? Jeśli tak, sprawdźcie, czy z waszego portfela nie zniknęła gotówka, bo zgodnie z wierzeniami, gdy torebka sięga podłogi, pieniądze zaczynają uciekać!

Bazylia, liść laurowy i karpia łuska na szczęście

Jeśli nie posiadacie kota, do portfela zamiast wibrysów możecie włożyć liść bazylii lub liść laurowy. Zgodnie z wierzeniami to właśnie one są magnesem na pieniądze.

W ostateczności tę samą funkcję mają pełnić łuski karpia, choć pewnie najlepsza okazja na ich zdobycie to tegoroczna wigilia.

 

Chcesz być bogaty? Tylko nie gwiżdż 

Pogwizdujesz sobie o poranku, podczas przygotowywania posiłku czy sprzątania? Lepiej nie rób tego w domu! 

Podobno gwizdanie w domu, w którym trzymamy pieniądze, powoduje ich rychłą ucieczkę. Jeśli więc lubisz gwizdać, lepiej zrób to gdzieś obok fontanny. Być może pieniądze do niej wrzucone wpadną prosto w twoje ręce?

Lusterko w portfelu podwaja banknoty 

Podobno trzymanie lusterka w portfelu podwaja banknoty nie tylko poprzez złudzenie optyczne. Dzięki niemu pieniądze mają mnożyć się naprawdę - a nawet jeśli nie, to zawsze milej dla oka zobaczyć więcej gotówki, choćby było to tylko kwestią odbicia. 

Ptasie odchody to nie pech

I na koniec, nieco nieprzyjemne, choć być może warte przeżycia wierzenie. Chodzi o ptasie odchody, które podobno mają przynosić mnóstwo pieniędzy.

Jeśli zatem następnym razem ze złością zapytamy: „Dlaczego ja?!”, gdy na naszym ramieniu pojawi się mała niespodzianka, zastanówmy się dwa razy. Może powinniśmy raczej podziękować?